Porady

Zalety stosowania wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne zmniejszają ból w trakcie chodzenia. Mogą być stosowane przez osoby, które mają problemy z krążeniem krwi lub pracujące w pozycji stojącej. Pomagają w przypadku deformacji palców lub istnienia ostrogi piętowej.

Wkładki na ból stóp podczas chodzenia

Wkładki ortopedyczne mogą znacząco zmniejszyć dolegliwości powstałe w trakcie chodzenia. Często są wykonywane z miękkiego żelu lub silikonu, które dopasowują się do anatomicznego kształtu stopy. Niektóre modele zostały wyposażone w masujące pierścienie, zapobiegające twardnieniu skóry. Wkładki zabezpieczają kości śródstopia przed skutkiem zetknięcia się z twardym podłożem. Zmniejszają też ilość podrażnień, które mogą pojawić się na stopach. Tzw. podpiętki obniżają moc mikrowstrząsów powstałych podczas chodzenia. To szczególnie korzystne dla osób, które mają problemy z krążeniem, np. cukrzyków. Silikonowe elementy zwiększają komfort chodzenia. Są polecane osobom, które cierpią na ostrogi piętowe. Po wkładki powinni też sięgnąć sportowcy, kobiety w ciąży, osoby pracujące w pozycji stojącej bądź te, które często chodzą. Redukowanie wstrząsów powstających przy chodzeniu zapobiega bolesności w obrębie nóg i kręgosłupa. Chroni też stawy.

Deformacje palców a wkładki do butów

Wkładki ortopedyczne mogą być stosowane także przez osoby z deformacjami palców. Żelowe podpórki zmniejszają ból w przypadku palców szponowatych lub młotkowatych. Dzięki temu dolegliwości pojawiające się na przodzie stóp są mniejsze. Stosowanie wkładek poprawia też komfort chodzenia osób, które mają paluch koślawy. Klin z żelu znajdujący się pomiędzy palcami oddziela je. Ogranicza on ryzyko urazów powstałych w trakcie chodzenia i efekty nacisku oraz tarcia powierzchni palców znajdujących się obok. Zapobiega też nachodzeniu ich na siebie, rozwierając je. Klin może być też stosowany w przypadku kłopotów z paznokciami lub po w trakcie leczenia pooperacyjnego.

Wkładki do butów a nagniotki i modzele

Wkładki ortopedyczne zmniejszają ryzyko powstawania nagniotków i modzeli. Najbardziej narażone na ich pojawienie się są miejsca szczególnie obciążane w trakcie chodzenia. Wkładki działają też łagodząco na już istniejące nagniotki znajdujące się pomiędzy palcami.

Wkładki ortopedyczne dla osób z wadami stóp

Wady stóp to kolejna sytuacja, w której warto sięgnąć po żelowe bądź silikonowe wkładki. Zmniejszają one naciski na przodzie stopy od spodu. Jest to pomocne osobom, które mają płaskostopie poprzeczne. Wkładki można wykonać na indywidualne zamówienie. Będą wtedy dostosowane do istniejącej wady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kontrola cukrzycy a podróżowanie

Diabetyk wybierający się w podróż powinien zabrać ze sobą urządzenia do pomiaru poziomu cukru we krwi. Ważne są też insulina,...

Zamknij