Choroby

Zajęcia sportowe dla kobiet

Zajęcia sportowe powinny być dobierane indywidulanie – do preferencji i predyspozycji fizycznych. Kobiety najczęściej wybierają treningi aerobowe: bieganie, zumbę jazdę na rowerze, pływanie i aerobik, które działają wyszczuplająco i modelująco na sylwetkę. Część kobiet, często zapracowanych, decyduje się na ćwiczenia w domu.

Ćwiczenia aerobowe

Treningi aerobowe, zwane również tlenowymi, polecane są dla kobiet, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i polepszyć swoją kondycję. Najpopularniejszą tego typu aktywnością fizyczną jest bieganie: zarówno na świeżym powietrzu, jak i na bieżni. Mniej monotonną formą ćwiczeń aerobowych jest zumba, prowadzona w formie dynamicznych zajęć przy muzyce. Największą zaletą zumby jest intensywne spalanie kalorii (na jednym treningu może być to ok. 600 kcal). Innymi rodzajami treningu aerobowego są: spinning (jazda na rowerze), pływanie i aerobik.

Zajęcia sportowe w domu

Wiele kobiet decyduje się na regularne wykonywanie ćwiczeń w domu. Często szukają inspiracji w filmach instruktażowych, które przyjmują formę gotowych treningów, w których trenerzy pokazują jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Jednym z popularnych domowych zajęć sportowych jest aerobiczna szóstka Weidera, która składa się z 42-dniowego planu treningowego, wzmacniającego mięśnie brzucha. Podstawową zasadą zajęć sportowych w domu jest regularność. Najlepiej ćwiczyć codziennie rano – tuż po przebudzeniu lub wieczorem – po ostatnim posiłku.

Joga – zajęcia sportowe dla duszy i ciała

Niestandardowym typem zajęć sportowych jest joga, której elementy, często włączane są do treningów fitness. Wysiłek fizyczny podczas tego typu ćwiczeń, chociaż jest niewielki, pozwala spalić kalorie i wzmocnić mięśnie. Asany (pozycje jogi) pozytywnie oddziałują na kręgosłup oraz regulują gospodarkę hormonalną i wodno-lipidową organizmu. Jednakże podstawową zaletą płynącą z jogi jest zapewnienie równowagi psychicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak uspokoić kołatanie serca?

Kołatanie serca to zaburzenie rytmu pracy, polegające na zwiększonej częstotliwości jego uderzeń na minutę. Podstawowymi objawami tego stanu chorobowego są:...

Zamknij