Choroby

Z czym się wiążę leczenie metodą All on 4?

Na czym polega leczenie metodą All on 4?

Metoda All on 4 jest jednym z najnowocześniejszych, najprostszych i najszybszych sposobów na odbudowę uzębienia u osób, które cierpią na bezzębie lub duże ubytki zębów. Została opracowana przez portugalskiego stomatologa, doktora Paulo Malo. Leczenie metodą All on 4 stanowi alternatywę dla tradycyjnych protez, które często są niekomfortowe, zbyt ruchome i utrudniają gryzienie.

 

Leczenie metodą All on 4 polega na wszczepieniu 4 tytanowych implantów stomatologicznych w kość szczęki lub żuchwy, na które następnie mocuje się protezę zębową. Wszystko to odbywa się w ciągu jednej wizyty, natomiast cała terapia wymaga jedynie 3–4 spotkań ze stomatologiem. Zabieg All on 4 jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Materiał, z którego wykonane są implanty, jest obojętny dla organizmu, dlatego nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych.

 

Na pierwszej wizycie stomatolog ocenia stan jamy ustnej oraz zleca badania obrazowe, czyli zdjęcie rentgenowskie szczęki. Następnie przedstawia pacjentowi plan leczenia i odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości. Bardzo często w klinice przeprowadzana jest komputerowa symulacja. Dzięki niej pacjent może zobaczyć efekt końcowy i skonfrontować go ze swoimi oczekiwaniami.

 

Na kolejnej wizycie ma miejsce wszczepienie 4 implantów. Zabieg ten trwa ok. 20 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Najpierw przy pomocy specjalnego wiertła dentysta przygotowuje miejsce wszczepienia, a następnie wkręca w nie tytanowy implant. Na nim umieszcza protezę z porcelanowymi zębami. Efekt jest bardzo naturalny, a przede wszystkim trwały.

Dla kogo przeznaczona jest metoda All on 4?

Metoda All on 4 przeznaczona jest dla pacjentów, którzy z różnych powodów (także w wyniku chorób dziąseł) cierpią na bezzębie lub duże braki uzębienia w żuchwie lub szczęce. Do stomatologa powinny zgłosić się osoby, które:

 • mają zanik kości po utracie zębów,
 • muszą poddać się zabiegowi usunięcia kilku zębów,
 • utraciły naturalne uzębienie,
 • mają źle dopasowane protezy zębowe,
 • nie chcą nosić tradycyjnej protezy zębowej.

 

Przeciwwskazania do zabiegu All on 4 to: ciąża, leczenie radioterapią lub chemioterapią, cukrzyca, wyniszczenie organizmu. Decyzję o podjęciu leczenia zawsze podejmuje lekarz po zapoznaniu się z wynikami badań.

Zalety metody All on 4

Metoda All on 4 ma wiele zalet. Należą do nich między innymi:

 • długotrwałe i bardzo naturalne efekty,
 • duży komfort użytkowania protezy,
 • łatwość czyszczenia protezy umieszczonej na implantach,
 • możliwość przeprowadzenia zabiegu na jednej wizycie,
 • niższe koszty w porównaniu do innych metod uzupełniania braków w uzębieniu,
 • krótki czas rekonwalescencji.

 

Całkowite koszty oraz plan leczenia są omawiane z pacjentem indywidualnie podczas pierwszej wizyty stomatologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ortotropia – zalety metody

Ortotropia jest jednym z elementów leczenia ortodontycznego. To nowoczesna metoda, która ma wiele zalet.   Czym jest ortotropia?   Ortotropia...

Zamknij