Choroby

Wzrok mamy tylko jeden

Póki jesteśmy młodzi i pełni sił jakoś nie doceniamy wartości naszego zdrowia. Żyjemy tak, jakby problem zdrowia (lub jego braku) nie istniał i dopiero trudna sytuacja zdrowotna pozwala nam docenić to, czego przez lata po prostu nie zauważaliśmy – zdrowie. Zdrowie jest rzeczą bezcenną, żadne bogactwa nie zastąpią nam zdrowia, dobrego samopoczucia i energii, dlatego też koniecznie zatroszczmy się o własne ciało i zaspokajajmy jego potrzeby.

Wzrok – wartość najwyższa

W codziennym pędzie i wytężonej pracy bardzo często dzieje się tak, że mocno nie doceniamy zmysłu wzroku. Czytamy przy złym oświetleniu przed długie godziny, nie robimy sobie przerw, spędzamy całe dnie przy komputerze. To wszystko nie pozostaje bez wpływu na nasz wzrok i nagle okazuje się, że musimy koniecznie kupić sobie okulary, wymienić szkła na mocniejsze.

Jesteśmy jeszcze młodzi, a już nasz wzrok odmawia nam pełnej sprawności i musimy chodzić do okulisty – warto pomyśleć o tym, jak będzie więc wyglądało nasze życie w przyszłości? Co zrobić, by zachować jak najdłużej sprawne oczy? Przede wszystkim mocno je oszczędzać, systematycznie organizować sobie przerwy w pracy, a także spożywać odpowiednią ilość witaminy A, która korzystnie wpływa na nasz wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Urolog – na męskie schorzenia

Rozmaite badania wyraźnie pokazują, że wielu naszych rodaków ma poważne opory przed odwiedzeniem lekarza – nawet, jeśli schorzenia, jakie ich...

Zamknij