Choroby

Walka z opryszczką

Wirus opryszczki jest wirusem bardzo upartym – wiedzą o tym osoby (a jest to naprawdę duża grupa ludzi), którzy kiedykolwiek mieli opryszczkę. W przypadku gdy się nią zarazimy wirus pozostaje w naszym organizmie – jest uśpiony i czeka na naszą chwilę słabości. Kiedy pojawia się opryszczka?

Wirus atakuje w momencie, gdy organizm jest osłabiony pod wpływem stresu lub znacznego wysiłku fizycznego. Zdarza się także czasem, że opryszczka pojawia się w wyniku nadmiernego wystawienia skóry na działanie promieni słonecznych i spożywania zbyt małej ilości wody. Opryszczkę można zwalczać poprzez smarowanie jej odpowiednimi preparatami dostępnymi w aptece bez recepty – takie leczenie trwa jednak przynajmniej tydzień.

Medycyna pomaga w walce z opryszczką?

W aptekach dostępne są także specjalne plasterki, które umożliwiają nie tylko leczenie opryszczki, ale także delikatnie ją maskują – dzięki czemu atak wirusa nie wywołuje aż tak dużego dyskomfortu. Jeśli jednak opryszczka powraca do nas bardzo często, przyjmuje znaczne rozmiary lub też zaatakował nas wirus opryszczki narządów rodnych, wówczas koniecznie warto odwiedzić lekarza.

Dermatolog lub lekarz rodzinny przepiszą nam wówczas leki doustne o silnym działaniu, które pozwolą na przyspieszone pozbycie się objawów opryszczki i mniejszą aktywność wirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Urolog – na męskie schorzenia

Rozmaite badania wyraźnie pokazują, że wielu naszych rodaków ma poważne opory przed odwiedzeniem lekarza – nawet, jeśli schorzenia, jakie ich...

Zamknij