Choroby

Urolog – na męskie schorzenia

Rozmaite badania wyraźnie pokazują, że wielu naszych rodaków ma poważne opory przed odwiedzeniem lekarza – nawet, jeśli schorzenia, jakie ich dotknęły są dość poważne i dokuczliwe.

O ile w nieco mniejszym stopniu dotyczy do lekarzy pierwszego kontaktu, to w przypadku takich specjalności jak ginekolog, czy – w przypadku panów – urolog – problemy są naprawdę poważne.

Wizyta u urologa

Panom, którzy ze swoimi drogami moczowymi bądź układem płciowym mają jakiekolwiek problemy, należy wyraźnie powiedzieć, że nie ma się czego bać – każdy lekarz jest bowiem od tego, by pomóc nam dbać o zdrowie. Psychologia ma tutaj także dużo do rzeczy – wszak opory przed odwiedzeniem lekarskiego gabinetu najczęściej są przyczyną strachu bądź wewnętrznych uprzedzeń.

Wizyta u urologa – podobnie zresztą jak w przypadku lekarzy innych specjalności – nie jest wcale straszna, czy w żaden sposób nieprzyjemna – kluczem do powodzenia naszego leczenia jest jednak otwartość w rozmowach z lekarzem, dzięki której urolog łatwiej będzie mógł stwierdzić, co konkretnie nam dolega. Pamiętajmy także, że z podobnymi schorzeniami lekarz styka się na co dzień, tak więc nasze problemy – nawet te najbardziej wstydliwe – nie będą dla niego niczym dziwnym i na pewno spotkamy się ze zrozumieniem oraz pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Łysienie

Włosy są dzisiaj już tylko i wyłącznie ozdobą. Dawno straciły jakąkolwiek funkcję praktyczną, ponieważ odkąd człowiek ma czapki włosy nie...

Zamknij