Choroby

Urazy rąk i nóg

W trakcie spacerów, uprawiania sportów, czy nawet codziennej krzątaniny może się zdarzyć uraz kończyny dolnej. Jeśli ból kostki czy kolana przedłuża się i w kolejnych godzinach czy dniach nie pozwala nam normalnie funkcjonować, koniecznie swoje kroki powinniśmy skierować do lekarza specjalisty.

Ortopeda jest lekarzem właściwym do spraw urazów – w krótkim czasie postawi diagnozę i poinformuje nas o sposobach leczenia skręcenia, zwichnięcia czy stłuczenia kończyny.

Dyskomfort kontuzji

Jeśli chcemy jak najszybciej odzyskać maksymalną sprawność nogi  lub ręki, powinniśmy się liczyć z koniecznością ich czasowego unieruchomienia – wówczas bowiem nie narażamy kończyny na dalsze problemy i nadwyrężenia.

Racjonalnym zachowaniem będzie ograniczenie mobilności kończyny i doprowadzenie do jej całkowitego wyleczenia, w innym przypadku bowiem będziemy sobie niepotrzebnie przedłużać ból i ogólny dyskomfort. Odwlekanie decyzji o wybraniu się do lekarza z pewnością nie przyniesie nam nic pożytecznego, a wręcz przeciwnie – może spowodować nieprawidłowe gojenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczepionka przeciwko wirusowi ospy

Jedną z najczęstszych chorób zakaźnych wieku dziecięcego jest ospa wietrzna. Aby uniknąć ewentualnych powikłań związanych z tym wirusem, lekarze zalecają...

Zamknij