Choroby

Trądzik

Wiele osób kojarzy trądzik jedynie z okresem dorastania. W rzeczywistości, istnieje wiele odmian tej choroby, choć mówi się, że dotyka ona osoby do 25 roku życia.

Trądzik jest schorzeniem skórnym, z którym warto jest udać się do dermatologa. Wiele osób posiada w wieku dojrzałym blizny po krostkach z czasów młodości. Z pewnością lepiej jest oddać się w ręce specjalisty, niż poprzez niewłaściwą pielęgnację skóry, nabawić się  śladów szpecących twarz do końca życia.

Osoby, które posiadają cerę trądzikową muszą zainwestować wiele funduszy i energii w jej zdrowy wygląd. Krem matujący oraz co kilkudniowy peeling, to podstawa. Raz na kilka tygodni lub miesięcy należy oczyszczać skórę twarzy u kosmetyczki. Bywa, że uporczywy trądzik rozprzestrzenia się  też na plecy lub ramiona, co powoduje dyskomfort zwłaszcza latem. Niektórzy lekarze zalecają kobietom przyjmowanie hormonów, dzięki którym ich skóra wyprodukuje mniej sebum. Panie powinny też zainwestować w porządny korektor oraz fluid, które zamaskują nieestetyczne zmiany na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy boli nas gardło

Gardło jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, dlatego też w przypadku bólu, może być ono bardzo dokuczliwe. Niektóre osoby mają...

Zamknij