Choroby

Toczeń rumieniowaty – jakie są jego objawy?

Toczeń przebiega z zajęciem wielu tkanek i narządów, takich jak: skóra, stawy, nerki, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy, ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy. Choroba przebiega bardzo różnie, w zależności od tego, w jakim stopniu i które narządy zostały zajęte. Jest to bardzo ciężkie dla pacjenta i leczenia, ponieważ należy leczyć wiele objawów niepowiązanych ze sobą jednocześnie.

Po pierwsze diagnoza

Toczeń jest chorobą podstępną i trudno ją zdiagnozować. Niekiedy wymagane jest leczenie szpitalne. Jak każda choroba autoimmunologiczna, jest to choroba do końca życia. Współczesna medycyna nie dysponuje lekiem, który wyleczy chorobę. Ostatnio ta choroba dotyka coraz więcej osób, ważne jest więc aby szybko trafić do reumatologa.

Nie rozpoznany i źle leczony toczeń rumieniowaty doprowadza do niewydolności wielu narządów. Toczeń rumieniowaty potrafi zaatakować w każdym wieku, bez względu na płeć, chociaż znacznie częściej chorują kobiety niż mężczyźni.

 

copyright 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dobre buty do biegania

Bieganie jest w modzie. Coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju aktywność widząc, jakie korzyści zdrowotne można osiągnąć. Niestety...

Zamknij