Choroby

Tabletki na odchudzanie czy ćwiczenia?

Nie ma jednoznacznych dowodów naukowych na to, że tabletki na odchudzanie przyśpieszają naturalny proces spalania tłuszczu. Większość tego typu preparatów w swoim składzie zawiera substancje, które wypłukują wodę z organizmu. Po pierwszych tygodniach stosowania efekt odchudzania może być zniewalający, jednak na dłuższą metę same tabletki nie wystarczą, dlatego najlepiej połączyć je z aktywnością fizyczną.

Skład tabletek odchudzających

Najpopularniejszymi preparatami na odchudzanie są tabletki hamujące apetyt, w składzie, których widnieją, m.in.: inulina, pektyny roślinne, chrom organiczny, polifenole i flawonoidy. Składniki te mają pochodzenie naturalne i wspomagają procesy trawienne. Dodatkowo pełnią funkcję balastową – pęczniejąc w żołądku, niwelują poczucie głodu. Niektóre preparaty na odchudzanie zawierają sibutraminę – niebezpieczny związek chemiczny, który daje poczucie sytości, zwiększając zużycie energii. Jego wadą jest długa lista skutków ubocznych: zwiększone ryzyko zawału, udaru, zaburzenia krążenia i niewydolności.

Spalacze tłuszczu i aktywność fizyczna

Sprawdzonym sposobem na odchudzanie jest połączenie tzw. spalaczy tłuszczu z aktywnością fizyczną: bieganiem, siłownią czy zajęciami fitness. Tego typu preparaty nie są groźne dla organizmu i wspomagają naturalne procesy trawienne. W składzie tych tabletek widnieje L-karnityna, która dostarcza mięśniom tlen, pozytywnie oddziałując na ich wzrost przy ćwiczeniach. Dobrym rozwiązaniem jest także sięgnięcie po preparaty, które zawierają synefrynę. Działają na organizm tak samo jak L-karnityna i również są bezpieczne dla zdrowia.

Tabletki na odchudzanie bez ćwiczeń

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna są podstawą w spalaniu tkanki tłuszczowej. Przyjmowanie preparatów na odchudzanie może zapewnić pożądane efekty, ale zazwyczaj są one krótkotrwałe. Po kilku miesiącach stosowania może się okazać, że masa ciała jest większa niż przed odchudzaniem (tzw. efekt jojo).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to są stenty?

Stent jest to mała „sprężynka” (ok. 8 mm) wykonana ze stali lub stopu chromowo-kobaltowego, którą umieszcza się w naczyniu krwionośnym,...

Zamknij