Medycyna

Szczepionka na ospe dla dzieci

Jeśli pragniesz dowiedzieć się jak szczepić dziecko przeciwko ospie, powinieneś zasięgnąć informacji na temat zaleceń, przeciwwskazań, miejsca i czasu wykonywania tego zabiegu. Ospa wietrzna, to choroba głównie wieku dziecięcego, którą cechuje duża zaraźliwość. Większość osób, które przechodzą ospę, to dzieci w przedziale wiekowym od dwóch do dziewięciu lat. Najwięcej zachorowań w naszym klimacie stwierdza się na przełomie później zimy i wczesnej wiosny.

Kto i kiedy  powinien się zaszczepić przeciwko ospie

Jeżeli nurtuje się pytanie, jak szczepić dziecko przeciwko ospie, to najpierw powinieneś się dowiedzieć, że jest to zalecane u maluszków po 9 miesiącu życia, a także u starszych dzieci i młodzieży, których wirus wcześniej nie zaatakował. Szczepienia są ważne również u dorosłych, którzy nie przechodzili ospy w dzieciństwie, gdyż ewentualna choroba może wiązać się z poważnymi powikłaniami.

Szczepienie dzieci przeciwko ospie, to odbywa się w dwóch dawkach, między którymi jest zachowany odstęp przynajmniej sześciu tygodni. Brzdące, które zostały zapisane przez rodziców do żłobka mogą liczyć na darmową szczepionkę. Jeśli jeszcze nie wiesz czy warto i  jak szczepić dziecko przeciwko ospie, to możemy ci podpowiedzieć, że istnieje możliwość połączenia tej szczepionki wraz z panaceum przeciwko różyczce, odrze i śwince.

Gdzie można wykonać szczepienie

Szczepienia przeciwko ospie są dostępne w większości przychodni i punktów medycznych. Za pośrednictwem Internetu możesz bez problemu odnaleźć lokalizację, która ci najbardziej odpowiada.

Przeciwwskazania

Jeśli nie jesteś pewien w jaki sposób zaszczepić dziecko przeciwko ospie, poczytaj o przeciwwskazaniach  tego zabiegu. Jest on zdecydowanie odradzany, jeśli mamy do czynienia z upośledzeniem odporności, przewlekłymi chorobami czy podejrzeniem nowotworów złośliwych.

Przygotowanie dziecka do zabiegu

Dziecko powinno być przygotowane na ból związany ze szczepionką. W czasie szczepienia możesz odwrócić jego uwagę ulubioną zabawką lub mocno je przytulić, aby poczuło się pewniej i bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na badania przed podróżą

Wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje? Pamiętaj, że im bardziej egzotyczne miejsce, tym bardziej musisz pamiętać o środkach ostrożności. Urlop to czas...

Zamknij