Choroby

Sposób na krzywe zęby

Wiele osób (szczególnie młodych dziewcząt) marzy o promiennym i równym uśmiechu, jakie możemy zaobserwować w filmach, prasie, także na co dzień – wśród otaczających nas ludzi. Nie wszyscy jednak mamy uśmiechy jak z prasowych fotografii, ponieważ niestety część z nas cierpi na nieestetyczny problem – krzywe zęby.

 Trudno dowodzić co jest przyczyną skrzywienia zębów – dlaczego niektórzy nie mają takiego problemu, inni mają niewielki, a jeszcze dla innych krzywe zęby stanowią ogromne źródło kompleksów i złego samopoczucia.

Wizyta u stomatologa i ortodonty

Niezależnie jednak od tego, co jest przyczyną krzywych zębów, warto pamiętać, że możemy wyleczyć się i wyrównać zgryz. Warto skorzystać z tej możliwości (mimo dość wysokiej ceny) nie tylko ze względów estetycznych. Wyrównanie zębów pomaga również w ich właściwej pielęgnacji, a to pozwala na uniknięcie rozwoju szkodliwych bakterii, które w przyszłości mogą stać się źródłem bardziej poważnych chorób, także dość częstych przeziębień.

Jeśli więc zależy nam na zdrowiu, urodzie i dobrym samopoczuciu, warto skorzystać z pomocy stomatologa, a potem ortodonty – porady lekarzy specjalistów i założenie odpowiedniego aparatu, a także nasza cierpliwość sprawią, że już za 2-3 lata będziemy mogli cieszyć się prawdziwie filmowym uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Urolog – na męskie schorzenia

Rozmaite badania wyraźnie pokazują, że wielu naszych rodaków ma poważne opory przed odwiedzeniem lekarza – nawet, jeśli schorzenia, jakie ich...

Zamknij