Choroby

Skorzystaj z porad specjalistów na mojepierwszesoczewki.pl i wybierz te idealne dla Ciebie

Specjaliści z portalu mojepierwszsoczewki.pl czekają na pytania tych osób, które zastanawiają się, co wybrać – soczewki czy okulary. Często ci, którzy przez wiele lat korzystali z tradycyjnych szkieł, chcą się dowiedzieć, czy soczewki również są w stanie skorygować duże wady wzroku.

Specjaliści z mojepierwszesoczewki.pl stworzyli platformę, aby obalać ciągle pokutujące mity na temat soczewek kontaktowych. Wiele osób, które mają wadę wzroku nadal uważa, że soczewki są drogie, niewygodne, a ich zakładanie jest trudne i niekomfortowe – dodatkowo trzeba je ciągle zmieniać. Nic bardziej mylnego.

Dla kogo soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe są tak naprawdę dla każdego, ale zwłaszcza do osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Nie są zalecane dla małych dzieci, ponieważ trzeba je jednak samodzielnie zakładać. Soczewki układa się bezpośrednio na oku, więc są idealną alternatywą dla tych, którzy uprawiają sport. Okulary nie sprawdzają się w wielu dyscyplinach – zwłaszcza w sportach kontaktowych. Dodatkowo każdy upadek w trakcie ich noszenia, może spowodować niebezpieczny uraz. Są oczywiście produkty dedykowane specjalnie dla sportowców, jednak nie rozwiązują wszystkich problemów. Soczewki mogą być stałym lub czasowym zamiennikiem tradycyjnych szkieł. Ich zaletą jest to, że zupełnie się ich nie czuje, dodatkowo, w przeciwieństwie do okularów, nie parują i nie uciskają. To nowoczesna metoda korekty wad wzroku (nawet o dużym natężeniu). Warto więc zdecydować się na test szkieł kontaktowych – zwykle osoby, które raz spróbują je założyć, nie wyobrażają sobie powrotu do okularów.

Zanim zaczniemy jednak przygodę z soczewkami, dobrze zasięgnąć porady specjalisty, który dobierze ich rodzaj nie tylko pod kątem schorzenia, ale również przeznaczenia. Ważne, aby wiedzieć, czy będą one używane okazjonalnie, czy na stałe – niektóre z tych dostępnych na rynku są jednorazowe i wyrzucamy je już po jednym dniu. Dla tych, którzy chcą je nosić ciągle, dedykowane są te miesięczne. Zawsze konieczne jest wcześniejsze badanie wzroku.

Czy soczewki są na receptę?

Na takie i podobne pytania odpowiedzą właśnie specjaliści z mojepierwszesoczewki.pl. Wiele osób próbuje samodzielnie dobrać soczewki, ale jest to kardynalny błąd. To produkt medyczny, który wymaga wcześniejszego bada​_nia wzroku, ale też stanu zdrowia oka. Na tej podstawie dobiera się średnicę i promień krzywizny. Ważna jest także budowa gałki ocznej. Dobrze dobrana soczewka, która właściwie przylega do oka, nie uwiera – jej noszenie nie powoduje dyskomfortu. Jednak, aby można było to sprawdzić, wymagana jest kontrola z użyciem tzw. lampy szczelinowej. Dobrze też umówić się na ponowną kontrolę u okulisty po pierwszych dwóch tygodniach.

Zobacz również: Na czym polega astygmatyzm oka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Soczewki kontaktowe – czy są bezpieczne dla dzieci?

Soczewki kontaktowe o mocach korekcyjnych to sposób na leczenie różnych wad wzroku nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci....

Zamknij