Choroby

Rzeżączka – groźna choroba weneryczna

Rzeżączka jest przykładem choroby wenerycznej, czyli choroby, którą można się zarazić poprzez kontakty seksualne (bakteria dwoinka rzeżączki może być również przekazywana poprzez przedmioty higieniczne, wcześniej używane przez osobę chorą). Objawy rzeżączki są zupełnie inne w przypadku mężczyzn i kobiet.

Problemy wywołane rzeżączką

W przypadku mężczyzn dochodzi do silnego bólu podczas mikcji, a także ropnego wycieku. W przypadku kobiet dochodzi natomiast do zaburzenia menstruacji, a także upławów. Warto zaznaczyć, że w przypadku wystąpienia objawów choroby koniecznie trzeba się skonsultować z lekarzem (często specjalistą chorób wenerycznych jest także dermatolog).

W odmiennym wypadku może dojść do poszerzenia działalności choroby – wpłynie ona na inne układy – nie tylko płciowy i moczowy, ale także np. oddechowi. W bardziej zaawansowanej formie rzeżączka może spowodować bezpłodność, a także choroby układu krwionośnego. W przypadku choroby konieczne jest leczenie farmakologiczne z zastosowaniem dużych dawek antybiotyku (penicyliny).

Choroby przenoszone drogą płciową – rzeżączka.

Polecamy zapoznanie się z materiałem filmowym na temat rzeżączki, dostępnego na kanale youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=LSUbd9sJjoY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Różyczka – niebezpieczna choroba dzieci

Nazwa różyczka kojarzy się z pięknym delikatnym kwiatem, jednocześnie jednak określa niebezpieczną chorobę zakaźną, która najczęściej dotyka nas w wieku...

Zamknij