Choroby

Regularne wizyty u dentysty

Higiena jamy ustnej jest bardzo istotna w życiu codziennym. Nieprzyjemny zapach z ust często wiąże się z chorobami dziąseł i zębów. Regularne wizyty u dentysty sprawią, że  będziemy cieszyć się zdrowym uśmiechem  i świeżym oddechem.

Zaleca się odwiedzać dentystę co najmniej raz na 6 miesięcy. Nawet jeśli nic nas nie boli warto jest udać się na wizytę kontrolną. Lekarz zauważy ewentualne ubytki i niepojące objawy. Dzięki wczesnemu wykrywaniu problemów, jesteśmy w stanie zapobiec kosztownemu i bolesnemu leczeniu zębów.

Wizyta u dentysty przebiega zazwyczaj dwuetapowo – najpierw lekarz wykonuje badanie okresowe, a później dokonuje oczyszczania jamy ustnej. W czasie badania specjalista sprawdza czy nie ma ubytków i kamienia nazębnego. Kamień nazębny lokuje się na zębach mimo regularnego szczotkowania i czyszczenia za pomocą nici dentystycznych. Dentysta sprawdza również stan dziąseł za pośrednictwem urządzenia mierzącego odległość pomiędzy zębami a dziąsłami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy boli nas gardło

Gardło jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, dlatego też w przypadku bólu, może być ono bardzo dokuczliwe. Niektóre osoby mają...

Zamknij