Choroby

Przydatny sprzęt sanitarny, który pomaga w opiece nad osobą niepełnosprawną

Łazienka dla niepełnosprawnych wyposażona w specjalne uchwyty, siedziska czy wózki, nie tylko ułatwia pielęgnację osoby chorej, ale i zapewnia jej komfort i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania urządzeń sanitarnych. W higienie osoby niesprawnej ruchowo pomoże np.: specjalne krzesło prysznicowe, obrotowa ławka na wannę czy wózek toaletowy na kółkach.

 

Krzesło toaletowe na kółkach

 

Specjalne krzesło toaletowe na kółkach wyposażone jest w pojemnik i deskę sanitarną z klapą. Produkty przeznaczone dla osób niepełnosprawnych wykonane są ze stabilnych i wysokiej jakości materiałów. Przenośne toalety posiadają specjalne boczne uchwyty i nóżki antypoślizgowe przez co zapewniają bezpieczeństwo i stabilność w trakcie użytkowania ich. Krzesła łatwo się składają oraz posiadają regulację wysokości, dzięki czemu można je dostosować indywidualnie do potrzeb i wzrostu osoby chorej.

 

Uchwyty dla niepełnosprawnych

 

Specjalne uchwyty dla niepełnosprawnych można zamontować w łazience zarówno w pionie, jak i poziomie. Zapewniają one bezpieczeństwo i stabilność w trakcie korzystania, np.: z toalety, prysznica czy wanny.

 

Akcesoria dla niepełnosprawnych pod prysznic

 

  • Taborety i krzesła prysznicowe

 

Specjalne krzesła i taborety z oparciem, umożliwiają komfortową kąpiel pod prysznicem na siedząco, bez obaw o potknięcie się lub stracenie równowagi i upadek. Akcesoria łazienkowe wykonywane są zwykle z trwałego PCV, odpornego na wodę oraz środki myjące. Nóżki taboretów zakończone są gumowymi nasadkami, które zabezpieczają przed ślizganiem się siedziska po kabinie prysznicowej, z kolei skokowa regulacja wysokości, pozwala dobrać krzesło indywidualnie do wzrostu pacjenta.

 

  • Wózki na kółkach pod prysznic

 

U osób, które mają bardzo duże problemy z poruszaniem się, rozwiązaniem może być wózek prysznicowy na kółkach. Podobnie jak taborety pod prysznic, wózki są odporne zarówno na działanie wody, jak i kosmetyków pielęgnacyjnych, a jednocześnie umożliwiają kąpiel, bez konieczności wstawania osoby chorej z wózka. Niektóre modele mają również wbudowaną przenośną toaletę.

 

Akcesoria do kąpieli w wannie dla osób niepełnosprawnych

 

Akcesorium, które ułatwia wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych jest obrotowa ławka na wannę. Jest to specjalnie wyprofilowane siedzisko z oparciem, wyposażone w specjalną dźwignię, dzięki której można zablokować sprzęt w odpowiedniej pozycji.

 

U osób, u których nie ma możliwości transportu do wanny, czynności pielęgnacyjne wykonywane są w łóżku. W takim wypadku korzysta się zwykle z przenośnych basenów do mycia włosów bądź mobilnych wanienek czy bidetów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak odpowiednio nawilżyć swoją skórę?

Skóra sucha, zmęczona i z wyraźnymi zmarszczkami - nie zawsze jest to oznaka wieku, lecz brak odpowiedniej ilości wody w...

Zamknij