Choroby

Problemy z seksem – gdzie szukać pomocy?

O tym, jak ważną częścią życia każdego z nas jest seks, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Nic zatem dziwnego, że wszelkiego rodzaju problemy, jakie dotyczą sfery seksualnej stają się dla osób, których dotknęły bardzo dokuczliwe.


Gdzie w takich sytuacjach szukać pomocy?

Wszystko zależy od tego, jakiej natury są nasze dolegliwości – ich przyczyną może być na przykład fizyczne zdrowie. Psychologia także ma tutaj ogromne znaczenie, bowiem jeśli chodzi o młodych ludzi, to właśnie psychika w zdecydowanej większości przypadków jest przyczyną wszystkich dysfunkcji seksualnych.

Na szczęście, seksuologia oraz pokrewne jej dziedziny medycyny są dziś w stanie rozwiązać nawet najpoważniejsze problemy – zarówno jeśli chodzi o panów, jak i kobiety.

Wizyta u lekarza?

W przypadku, kiedy i nas dotkną problemy związane z seksem, najgorszą z możliwych rzeczy jest wstyd przed lekarzem – wszak jest on właśnie po to, by nam pomóc, a decydując się na wizytę u urologa, seksuologa, ginekologa lub psychologa oraz szczerą rozmowę ze specjalistą, bardzo szybko przezwyciężymy wszystkie łóżkowe trudności – czy to w drodze psychoterapii, czy też dzięki leczeniu farmakologicznym – i będziemy mogli na powrót cieszyć się udanym seksem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta u psychologa – czy jest się czego wstydzić?

Ludzie bardzo często nie traktują swoich problemów psychicznych poważnie, lekceważą je lub wstydzą się do nich przyznać.

Zamknij