Choroby

Potrzebna pilna pomoc laryngolog

Małe dzieci są bardzo ciekawe świata, nic więc dziwnego, że starają się go badać z wykorzystaniem wszystkich kończyn i zmysłów. Ich ciekawość może jednak prowadzić do niebezpiecznych sytuacji – dzieci uwielbiają wsadzać sobie małe rzeczy do buzi.

Ze względu na tę cechę starajmy się nie pozostawać maluchów bez opieki i nigdy nie dawajmy im zabawek, które posiadają małe części (zwykle zabawki posiadają informację na metce, z podkreśleniem minimalnego wieku dziecka).

Pierwsze objawy

Jeśli jednak zaobserwujemy dziwne zachowanie dziecka, zakrztuszenie się lub jesteśmy przekonani, że nasza pociecha wsadziła sobie do osa lub ucha mały przedmiot, koniecznie powinniśmy zwrócić się do specjalisty.

Laryngolog lub lekarz pierwszego kontaktu na pewno będzie w stanie szybko zareagować  w takiej sytuacji by nie doprowadzić do złego stanu dziecka. Jeśli w naszym domu pojawi się małe dziecko, warto zadbać o to, by w zasięgu jego rączek nie znalazły się niebezpieczne, także małe przedmioty. Można np. zamontować blokady otwierania szafek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Różyczka – niebezpieczna choroba dzieci

Nazwa różyczka kojarzy się z pięknym delikatnym kwiatem, jednocześnie jednak określa niebezpieczną chorobę zakaźną, która najczęściej dotyka nas w wieku...

Zamknij