Medycyna

Pieluszkowe zapalenie skóry można szybko wyleczyć

 

W wyprawce każdego niemowlaka powinny znaleźć się preparaty chroniące jego skórę przed podrażnieniami mogącymi wywołać zakażenie. Takie artykuły są proste w użyciu i bardzo wydajne, ponieważ jedna aplikacja zapewnia ochronę nawet przez 72 godziny.

2 w 1, czyli profilaktyka i leczenie jednym preparatem

 

Mały człowiek nie potrafi jeszcze kontrolować swoich reakcji fizjologicznych, dlatego rodzice zakładają mu pieluchy. Jednak nawet najlepsze pieluchy mogą nie uchronić bobasa przed drażniącym działaniem moczu i kału. Zawarte w nich składniki przełamują istniejącą na skórze dziecka naturalną barierę ochronną i wywołują podrażnienia.

Zaczerwienienia, rumień, otarcia, pęcherze – to wszystko wywołuje u maluszka ból. Jego efektem jest niepokój i płacz latorośli oraz zmartwienie jego opiekunów. Na szczęście pieluszkowe zapalenie skóry, bo tak nazywa się przypadłość spowodowana zbyt długim kontaktem płynów ustrojowych z delikatną i cienką skórą niemowlaka, można łatwo zwalczyć.

Odkrycie roku!

Hitowym produktem polecanym przy tego typu problemach skórnych są płynne preparaty aplikowane poprzez naciśnięcie atomizera. Nie wymagają kontaktu ze skórą. Szybko (około 30 sekund) schną. Tworzą na skórze niemowlaka elastyczną warstwę ochronną, która utrzymuje się do 72 godzin. Do tego powstała z polimerów błona całkowicie izoluje mocz i kał od skóry dziecka.

Zalecane produkty nie zawierają substancji drażniących ani alkoholu, więc mogą być używane również po wystąpieniu pęcherzy, otarć czy nadżerek. Nie ma w nich również wazeliny ani tlenku cynku, więc nie pogorszą absorpcyjnych właściwości pieluch ani nie wysuszą skóry.

To wszystko sprawia, że są idealnym rozwiązaniem na pieluszkowe zapalenie skóry u niemowlaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Konieczność okresowych badań

Współczesna medycyna bardzo dynamicznie się rozwija, ale koniecznie musimy pamiętać o tym, że o własne zdrowie powinniśmy się troszczyć sami....

Zamknij