Porady

Jak pielęgnować długie włosy?

 

Długie włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Po umyciu ich szamponem należy stosować odżywkę, a raz w tygodniu głęboko nawilżającą maskę. Na rozdwojone końcówki można nakładać odżywcze sera. Rozczesywanie włosów ułatwi stosowanie domowej płukanki z octu jabłkowego i wody.

Pielęgnacja długich włosów – podstawowe kosmetyki

Szampony przeznaczone do pielęgnacji długich włosów zawierają w sobie najczęściej: keratynę, naturalne oleje, aloes oraz oryzanol. Dzięki temu, kosmyki wzmacniają się u nasady i nie plączą się. Lekka odżywka do włosów, np. w postaci mgiełki, powinna być nakładana na włosy po każdym myciu. Raz w tygodniu warto nałożyć na kosmyki głęboko nawilżającą maskę, skupiając się głównie na końcówkach.

Długie włosy należy również regularnie podcinać – co kilka lub kilkanaście tygodni. Dzięki temu fryzura będzie wyglądała świeżo.

Jak dbać o włosy – zniszczone końcówki

Najczęstszym problemem posiadaczek długich włosów są suche i rozdwojone końcówki. Odpowiednia pielęgnacja kosmyków polega na tym, aby nie obciążać ich od nasady, a intensywnie odżywić na końcach. Do tego idealnie sprawdzają się specjalne fluidy i sera na zniszczone końcówki. Kosmetyk nakłada się na włosy i nie spłukuje. Produkty tego typu zawierają w sobie głównie kwas mlekowy, który rekonstruuje rdzeń włosa i wzmacnia go, a także lipidy wygładzające i pozostawiające na ich warstwę ochronną.

Jak dbać o długie włosy – domowe sposoby

Kilka prostych czynności pozwoli zadbać o wygląd długich włosów i ułatwi ich codzienną stylizację. Rozczesanie kosmyków przed myciem zapobiegnie plątaniu się ich w czasie kąpieli. Mokrych włosów nie wolno mocno trzeć ręcznikiem. Zamiast tego wystarczy lekko dociskać je do tkaniny, by ta wchłonęła wilgoć. Kiedy tylko to możliwe, najlepiej aby włosy schły naturalnie. Chłodny nawiew suszarki mniej niszczy kosmyki, niż gorący. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego nie powinno się ich wtedy związywać gumką ani korzystać z metalowych spinek i wsuwek. Długie kosmyki najlepiej czesać szczotką z naturalnego włosia, im gęstsze – tym lepiej.

Rozczesywanie długich włosów ułatwi stosowanie octu jabłkowego. Wystarczy raz w tygodniu spłukać włosy domową płukanką. Do 1 litra przegotowanej wody dodaje się 2 łyżki octu – zmiękcza on włosy i dodatkowo zwiększa ich połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wirus HPV – jakie choroby wywołuje?

Wirus HPV odgrywa kluczową rolę w powstawaniu raka szyjki macicy. Powoduje on również tworzenie się innych nowotworów, takich jak: rak...

Zamknij