Choroby

Pielęgnacja skóry mieszanej

Skóra mieszana jest bardzo wymagającym typem cery. Osoby, które ją  posiadają muszą ją podwójnie pielęgnować. Skóra osoby o cerze mieszanej ma skłonności do przesuszania się na policzkach oraz przetłuszczania na nosie, brodzie i czole.

Policzki u osoby o skórze mieszanej mogą się przesuszać  i są skłonne do podrażnień. Pod żadnym pozorem nie powinno się stosować na  nie kremów czy peelingów do tłustej skóry, które wysuszają i złuszczają naskórek. W tym wypadku, najbezpieczniej jest stosować dwa rodzaje kremów: jednej so skóry tłustej, a drugi do skóry suchej. Skórę na suchych policzkach najlepiej jest smarować kremem tłustym lub półtłustym.

Przetłuszczająca się skóra tak zwanej strefy T (czoło, nos, broda) może wymagać regularnego oczyszczania u kosmetyczki. W tych partiach twarzy mogą pojawić się zaskórniki lub pryszcze. Na co dzień pamiętajmy o kremie matującym, a raz na kilka dni róbmy peeling. Z pomocą przychodzą także oczyszczające toniki lub chusteczki nasączone specjalnym płynem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy boli nas gardło

Gardło jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, dlatego też w przypadku bólu, może być ono bardzo dokuczliwe. Niektóre osoby mają...

Zamknij