Choroby

Pielęgnacja rzęs

Rzęsy wraz z wiekiem stają się kruche i łamliwe. Codzienne zabiegi upiększające: tuszowanie, podkręcanie zalotką, przedłużania lub zagęszczanie rzęs mogą powodować ich osłabienie. Włoski można wzmocnić, m.in. stosując specjalne witaminy zawierające naturalne substancje (wyciągi roślinne, witaminy). Preparaty te przyczyniają się też do wydłużenia i zagęszczenia naturalnych rzęs.

Jak wydłużyć rzęsy?

Codzienna pielęgnacja rzęs jest warunkiem posiadania pięknej i zdrowej oprawy oczu. Marzeniem każdej kobiety są długie, gęste i ciemne rzęsy. Istnieje kilka sposób na efektywne wydłużenie rzęs. Jednym z nich jest kosmetyczny zabieg przedłużenia rzęs polegający na przytwierdzeniu do powieki tzw. sztucznych rzęs. W drogeriach dostępne są również nowoczesne maskary, które sprawiają, że rzęsy stają się gęstsze i dłuższe. Kobiety, które preferują naturalne metody upiększania, w celu wydłużenia rzęs mogą zastosować odżywczy olejek rycynowy. Regularne stosowanie olejku rycynowego powoduje, że rzęsy stają się ciemniejsze grubsze i gęstsze. Produkt najlepiej nakładać na rzęsy przy pomocy wyczyszczonej szczoteczki po tuszu. W trakcie stosowania olejku należy zachować zasadę umiaru i ostrożności, gdyż preparat może spływać po rzęsach i dostać się do oczu. Konsekwencją jest podrażnienie spojówek, przekrwienie oczu oraz ich nadmierne łzawienie. Rzęsy można wydłużyć również olejem kokosowym w płynnej postaci, który nakłada się włoski podobnie jak olejek rycynowy.

Jak wzmocnić rzęsy?

Skutecznym sposobem na wzmocnienie i zregenerowanie rzęs jest stosowanie specjalnych odżywek do rzęs. Są to innowacyjne preparaty kosmetyczne zawierające w swoim składzie substancje odżywiające włoski, a także stymulujące ich wzrost. Znaczącą zaletą tych preparatów jest łatwość aplikacji oraz nieinwazyjność dla oczu. Ponadto odżywki posiadają naturalne wyciągi roślinne, dzięki czemu nie wywołują reakcji uczuleniowych. Najczęstszymi składnikami specjalistycznych odżywek do rzęs są:
• kwas hialuronowy – poprawia kondycję rzęs zapewniając odpowiednie ich nawilżenie,
• wyciągi roślinne – wykazujące działanie antyoksydacyjne i regenerujące,
• witaminy, np. biotyna oraz witamina B12 – stymulują wzrost rzęs oraz zapobiegają ich wypadaniu,
• prowitamina B5, czyli pantenol – odbudowuje uszkodzoną strukturę rzęs, wygładza powierzchnię włosów oraz zwiększa ich elastyczność.

Naturalne czy sztuczne rzęsy: co wybrać?

Wybór pomiędzy naturalnymi i sztucznymi rzęsami zależy od indywidualnych upodobań kobiety. Znaczną zaletą sztucznych rzęs dla wielu kobiet jest poranna oszczędność czasu spowodowana brakiem konieczności robienia makijażu, a także efektowne i zalotne spojrzenie. Sztuczne rzęsy przytwierdza się do powiek za pomocą kleju, co może powodować uszkodzenie i osłabienie naturalnych rzęs, zwłaszcza gdy ich aplikacja jest nieumiejętna (dlatego w tym celu należy udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kamica nerkowa – jedna z wielu wstydliwych chorób

Kamica nerkowa jest jedną z najczęściej występujących chorób układu moczowego. Występuje ona u blisko 3 procent ludności na świecie. Dotyka...

Zamknij