Choroby

Operacje laparoskopowe

Dzisiejsze czasy to przede wszystkim bardzo zaawansowana technologia, zarówno pod względem sprzętów domowego użytku, sprzętów optycznych, jak również sprzętów do przeprowadzania różnego rodzaju operacji.

Choroby również pojawiają się ciągle nowe, i niektóre są dla lekarzy istną abstrakcją, medycyna jednak z roku na rok się rozwija, a na rynku pojawiają się coraz ciekawsze rozwiązania.

Nowatorskie rozwiązania

Niektóre firmy wymyślają nawet sposoby leczenia ludzi przez smartfony, a wszystko dlatego, że świat ciągle pędzi do przodu i nie chce się zatrzymywać, z jednej strony jest to bardzo dobre rozwiązanie, z drugiej jeszcze nie wyobrażamy sobie leczenia bez kontaktu z lekarzami, co będzie w przyszłości, to czas pokaże, dziś jednak skupimy się na aparaturze medycznej, która pozwala na przeprowadzanie dość nietypowych dla wszystkich operacji, mowa oczywiście o operacjach laparoskopowych.

Czym różnią się one od tradycyjnej laparotomii, dla lekarzy – bez mała niczym, jednak dla ludzi różnica jest ogromna. Po tradycyjnej laparotomii pozostaje dość spora blizna, decydując się na operację laparoskopową, pozostają dwie lub trzy małe kreseczki, które nie przekraczają na ogół centymetra. Przez trzy otwory do jamy brzusznej wprowadzane są odpowiednie narzędzia, oraz kamery, i właśnie w ten sposób lekarze wykonują operację.

Oczywiście zanim to nastąpi, brzuch jest pompowany, aby wytworzył się balon. W takiej operacji na ogół bierze udział kilku lekarzy, a cały proces operacji, i wszystko co lekarz prowadzący robi widoczne jest na monitorze.

Laparoskopia to nowoczesna technologia, która jest bardzo mało inwazyjna, skuteczność jest niemalże taka sama jak w przypadku tradycyjnej laparotomii, a taką formę leczenia chwali sobie bardzo wiele ludzi na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta u psychologa – czy jest się czego wstydzić?

Ludzie bardzo często nie traktują swoich problemów psychicznych poważnie, lekceważą je lub wstydzą się do nich przyznać.

Zamknij