Choroby

Odpieluszkowe zapalenie skóry można leczyć preparatami ochronnymi

Częstym problemem, z jakim borykają się rodzice niemowlaków, są podrażnienia pojawiające się na skórze maluchów. Jeśli nie zostaną w porę powstrzymane, mogą doprowadzić do uszkodzeń wywołujących ból i cierpienie bobasów. Na szczęście można uniknąć tego przykrego scenariusza, stosując się do kilku zasad.

Zapobiega i leczy

Wspomniane podrażnienia powstają wskutek kontaktu cienkiej, delikatnej skóry niemowlaków z moczem i kałem. Te produkty przemiany materii zawierają wiele substancji negatywnie oddziałujących na skórę dziecka. Niszczą one naturalną barierę ochronną i przez to stwarzają zagrożenie zakażeniem bakteryjnym czy grzybiczym. Jak temu zapobiec?

Należy kontrolować powierzchnię skóry dziecka. Szczególną uwagę trzeba poświęcić fałdkom, w której gromadzi się wilgoć. Może ona doprowadzić do maceracji naskórka podczas mycia szorstkimi materiałami czy zwykłych ruchów wykonywanych przez bobasa.

Kolejnym krokiem prewencyjnym jest odpowiednio szybka wymiana pieluch. Należy maksymalnie skrócić czas kontaktu płynów ustrojowych z delikatną skórą. Rodzice powinni również przyjrzeć się kupowanym pieluchom.

Materiały higieniczne muszą posiadać właściwą chłonność. Nie mogą być wykonane z materiałów nie przepuszczających powietrza. Poza tym Nie mogą zawierać składników, które uczulają skórę latorośli.

Ochronę przed uszkodzeniami skóry zwiększą też nowoczesne preparaty pozbawione wazeliny, tlenku cynku, alkoholu i innych środków drażniących. Środki takie po naniesieniu tworzą elastyczną błonę, która zapobiegnie kontaktowi moczu i kału ze skórą.

Płyn może być używany jako środek zapobiegawczy oraz leczniczy. Można nim zwalczać odpieluszkowe zapalenie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowoczesne materiały opatrunkowe skóry

Jak głosi pewne przysłowie, wypadki chodzą po ludziach. Powstałe szkody mogą dotyczyć np. naszego stanu zdrowia. Wskutek urazu musimy zastosować...

Zamknij