Choroby

Objawy tocznia rumieniowatego

Z całą pewnością kobiety, które chorują na toczeń rumieniowaty nie mogą czuć się szczęśliwe. Zwłaszcza jeżeli są one w wieku rozrodczym. Choroba ta może bowiem oznaczać to, że nie będą one mogły mieć dzieci. Wprawdzie decyzja o ciąży może być tutaj podjęta, ale należy mieć na uwadze to, że toczeń rumieniowaty może powodować poronienia.

Przyczyny toczenia rumieniowatego

Co do samej choroby jaką jest toczeń rumieniowaty wiemy niewiele. Najwięcej wiemy chyba o objawach, ale i tak należy wspomnieć o tym, że często choroba ta jest mylona z innymi. Jej objawy bowiem to stany podgorączkowe, gorączka czy też bóle stawów. Nic więc dziwnego, że mogą one być mylone z innymi chorobami. Innym objawem jaki powinien się pojawić jest rumień w kształcie motyla na twarzy. Niemniej jednak często pojawia się on dopiero po kilku tygodniach o zachorowania. Aby potwierdzić taką diagnozę należy przeprowadzić wiele testów i badań. Jeżeli jesteśmy zarażeni taką choroba to leczenie polega tutaj na niwelowaniu skutków choroby. W najlepszym wypadku możemy ją zamrozić na dłużej. Niestety jak na razie jest ona nieuleczalna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czym jest kwas ortofosforowy?

Otrzymywanie kwasu ortofosforowego Kwas ortofosforowy otrzymuje się w wyniku oddziaływania na fosforan wapnia kwasem siarkowym. Jest to więc związek chemiczny...

Zamknij