Choroby

Nie bój się psychiatry i psychologa

W ostatnich latach rośnie zachorowalność na wszelkiego rodzaju choroby psychiczne. Schorzenia takie jak różnego typu nerwice, depresje czy inne dotykają coraz więcej osób.

Nie ma w tym jednak nic dziwnego – wszak tempo życia w dzisiejszych czasach sprzyja rozwojowi takich właśnie chorób i problemów z psychiką. Jeśli zatem i my zauważamy u siebie pogorszenie nastroju bądź inne podobne objawy, nie bójmy się wizyty u psychologa bądź psychiatry – z całą pewnością pomoże nam przezwyciężyć nasze problemy i znów cieszyć się życiem.

Zdrowie psychiczne

Jest to niezwykle ważne, bowiem chodzi o nasze zdrowie – psychologia i psychiatria to takie same dziedziny medycyny, jak każda inna. Pokutujący niestety nadal w naszym kraju stereotyp mówiący o tym, że schorzenia psychiczne są inne i bardziej wstydliwe od innych jest, podobnie zresztą jak pozostałe stereotypy, całkowicie nieprawdziwy.

Choroby psychiczne, wśród których najpopularniejsze są nerwice oraz depresje, znacznie obniżają komfort naszego życia oraz mogą przyczynić się do powstania chorób stricte somatycznych – warto zatem zadbać o to, by już na pierwszym etapie ich rozwoju skutecznie je zwalczyć – tym bardziej, że skorzystanie z pomocy specjalisty do żaden wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy choruje dziecko

Każdy rodzic wie na pewno, jak wiele nerwów może kosztować nas choroba dziecka – zwłaszcza, jeśli jest ono na tyle...

Zamknij