Medycyna

Na czym polega profesjonalne wybielanie zębów?

Profesjonalne wybielanie zębów w klinice dentystycznej można przeprowadzić przy pomocy dwóch metod: nakładkowej i lampą Beyond. Warto się na nie zdecydować, ponieważ piękny, biały uśmiech dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Efekty profesjonalnego wybielania zębów utrzymują się przez długi czas.

Jakie są metody profesjonalnego wybielania zębów?

Zęby tracą swoją naturalną barwę na skutek działania wielu czynników zewnętrznych. Do najważniejszych z nich należą: niedostateczna higiena, palenie tytoniu oraz spożywanie niektórych pokarmów. Ich dawny kolor można przywrócić dzięki profesjonalnym zabiegom wybielania zębów.

 

Wybielanie zębów w Warszawie stomatolodzy przeprowadzają przy pomocy dwóch sprawdzonych i bardzo skutecznych metod. Wybór techniki zależy od indywidualnych preferencji pacjenta i oczekiwanego efektu. Zęby można wybielać metodą nakładkową lub przy pomocy lampy Beyond.

 

Wybielanie zębów metodą nakładkową odbywa się w domu. Polega ono na codziennym nakładaniu indywidualnie dobranych szyn, które są wypełnione żelem wybielającym. Zakłada się je na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. W ten sposób pacjent sam kontroluje stopień wybielenia zębów. Jednak na efekty trzeba poczekać 7–14 dni.

 

Wybielanie zębów przy pomocy lampy Beyond przeprowadzane jest w gabinecie. Najpierw na szkliwo nakładany jest żel o właściwościach wybielających. Następnie nakierowuje się na nie wiązkę niebieskiego światła. Cały proces wybielania zębów trwa około 30 minut, a efekty są widoczne od razu.

Efekty wybielania zębów u stomatologa

Efekty wybielania zębów u stomatologa są zadowalające bez względu na wybraną metodę. Dzięki profesjonalnym zabiegom można uzyskać nawet trzykrotnie jaśniejszy kolor zębów. W przypadku wybielania nakładkowego zmiana koloru następuje po 7–14 dniach, natomiast efekty naświetlania lampą Beyond są widoczne od razu. Jeżeli pacjent stosuje się do zaleceń lekarza, może cieszyć się białym uśmiechem nawet przez kilka lat.

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Po zabiegu wybielania zębów należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Dzięki temu efekt zostanie utrwalony (proces utrwalania trwa około 14 dni). Przede wszystkim ważna jest codzienna higiena. Zęby trzeba myć po każdym posiłku miękką szczoteczką oraz nicią dentystyczną. Można używać wybielającej pasty do zębów, jednak tylko takiej, która nie ściera szkliwa. Niewskazane jest palenie tytoniu.

 

Przez 7 dni od zakończenia wybielania zębów pacjent powinien stosować specjalną dietę. Polega ona na czasowym wyeliminowaniu z jadłospisu produktów, które wpływają na kolor szkliwa, ponieważ zawierają substancje barwiące lub kwasy. Zabronione jest spożywanie:

  • czerwonych owoców i przecierów owocowych z malin, truskawek, jagód, jeżyn, borówek,
  • czerwonych, żółtych i zielonych warzyw,
  • czarnej kawy, mocnej herbaty, słodzonych napojów gazowanych i kolorowych alkoholi,
  • cytrusów,
  • ciemnych sosów mięsnych,
  • niektórych przypraw (czerwonej papryki, chilli, kurkumy, curry).

 

Jeżeli zdarzy się spożycie któregokolwiek z nich, należy od razu umyć zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zabezpieczyć zagrożoną płodność w perspektywie leczenia onkologicznego?

Kliniki leczenia niepłodności stwarzają możliwość zabezpieczenia płodności osobom, które na skutek choroby i związanego z nią leczenia mogą napotkać trudności...

Zamknij