Choroby

Na badania przed podróżą

Wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje? Pamiętaj, że im bardziej egzotyczne miejsce, tym bardziej musisz pamiętać o środkach ostrożności. Urlop to czas wolny od pracy, ale niekoniecznie wolny od chorób.

Przed każdym wyjazdem w egzotyczne miejsce konieczna jest wizyta u lekarza. Rutynowe badanie, które przy okazji pozwoli na zdobycie dodatkowej wiedzy. W Polsce coraz więcej powstaje wyspecjalizowanych centrów medycyny podróży. Jednak nawet, jeśli w Twojej miejscowości nie ma takiego specjalistycznego ośrodka, fachowych porad może udzielić nawet internista czy lekarz rodzinny. Sprawdzonych, rzetelnych specjalistów pomoże Tobie znaleźć dostępny w sieci ranking lekarzy. Ranking jest jasny i przejrzysty, podzielony na specjalności oraz rejony kraju. Każdy bez problemu znajdzie w nim lekarza przyjmującego w pobliżu.

Zaszczep się i zadbaj o apteczkę

Przed podróżą warto zaszczepić się na choroby, które popularnie występują w docelowym miejscu wycieczki. Lekarz podpowie też, jak się ubierać, by się nie przegrzać ani nie odwodnić, a także co zrobić, gdy dopadnie nas biegunka lub gorączka. Na każdy wyjazd warto zabrać podręczną apteczkę, w której znajdą się standardowe leki i środki opatrunkowe. Nigdy bowiem nie wiadomo, w jakich okolicznościach zdarzy nam się choroba lub osłabienie organizmu i czy pomoc lekarska będzie w zasięgu ręki. Nie każdy wyjeżdża przecież z wyspecjalizowanym biurem podróży i nie każdy ma pełen pakiet medyczny, gwarantowany przez cały pobyt za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Maluch u dentysty

Nawet, jeśli Twoje dziecko ma jeszcze niewiele zębów, zadbaj o regularne wizyty u dentysty. To niezbędne nie tylko dla małych...

Zamknij