Choroby

Moda na kosmetyki naturalne

W obecnych czasach technologia chemiczna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wiele osób uważa jednak, że niesie, to ze sobą również negatywne skutki. Kremy, balsamy czy żele do kąpieli, od których uginają się półki w drogeriach bazują na naturalnych właściwościach kwiatów, ziół, owoców czy warzyw, ale zawierają też wiele chemicznych dodatków i są testowane na zwierzętach.

Kosmetyki naturalne nie szkodzą skórze i nie wywołają alergii na substancje chemiczne. Tego typu produkty są znane od niepamiętnych czasów. Korzystanie z drogerii stało się powszechne dopiero w XX wieku, a  kosmetyki naturalne stosowały nawet starożytne cywilizacje.  Zaleta kosmetyków naturalnych są nie tylko zbawienne efekty na wygląd skóry czy włosów. Mówi się o nich często, że są ekologiczne, gdyż ich produkcja nie jest w skutkach groźna dla środowiska.

Kombinacja naturalnych produktów, takich jak takie jak liście, korzenie, owoce, warzywa czy zioła, pozwala wielokrotnie skutecznie leczyć choroby skóry. Jest, to tańszy sposób niż wizyty u dermatologa i kosztowne lekarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy boli nas gardło

Gardło jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, dlatego też w przypadku bólu, może być ono bardzo dokuczliwe. Niektóre osoby mają...

Zamknij