Choroby

Medycyna, a choroby nieuleczalne

Medycyna od wieków próbowała rozwiązywać problem jakim są ludzkie choroby. Niestety, pomimo że medycyna jest aktualnie na coraz lepszym poziomie, to wciąż istnieją schorzenia i choroby na które niestety nie ma lekarstwa.

Problemy chorych

Najbardziej nasuwającym się na myśl przykładem jest oczywiście zespół obniżonej odporności, czyli tzw. HIV. Owszem, istnieje wiele medykamentów, które wspomagają osoby zarażone tym wirusem, jednak do dziś nie wynaleziono niczego, co mogłoby go całkowicie wyleczyć.

Poważne schorzenia

Podobnie jest z niektórymi schorzeniami wątroby, z którymi nawet medycyna nie potrafi sobie poradzić. Te choroby bardzo często gromadzą się w krwi człowieka, co sprawia, że sam przeszczep organu nie wystarczy aby pomóc osobie zakażonej. Nie da się, niestety, jednocześnie przeszczepić wątroby oraz przetoczyć całej krwi człowieka, więc sam przeszczep, w wypadku tej choroby, to stanowczo za mało.

Co prawda, medycyna wciąż szuka rozwiązań, jednak nie zawsze udaje się to na czas. Ile razy razy zdarzało się, że znany wszystkim rak pokonał każdą barierę, jaką mogła stworzyć medycyna?

Recepta na problemy chorych?

Nie ma niestety jednej i konkretnej odpowiedzi na pytanie, czy choroby nieuleczalne uda się kiedyś pokonać. Miejmy nadzieję, że współczesna medycyna stanie na wysokości zadania i uda jej się w końcu wynaleźć konkretne i działające lekarstwo na HIV, AIDS, HCV, czy raka, który opiera się chemioterapii.

Dla osób, które doświadczają takiej choroby, najgorsza okazuje się ta świadomość, że w każdej chwili, pomimo walki jaką podjęli, mogą przegrać z chorobą i stracić życie przez jedną nieodpowiednią decyzję albo wypadek losowy, na który nie mieli żadnego wpływu.

Choroby bywają trudne, jednak medycyna po to jest, aby z nimi walczyć, i polepszać życie pacjentów, na tyle na ile jest to możliwe, w końcu pacjent, jest najważniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy choruje dziecko

Każdy rodzic wie na pewno, jak wiele nerwów może kosztować nas choroba dziecka – zwłaszcza, jeśli jest ono na tyle...

Zamknij