Choroby

Masz problem z hormonami?

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ na nasze zdrowie mają hormony – wszelkie zaburzenia gospodarki hormonalnej w naszym organizmie mogą powodować poważne nieraz choroby oraz całkowicie zrujnować nasze zdrowie.

Fitness czy inne rodzaje aktywności ruchowej w przypadku wielu chorób mających podłoże hormonalne mogą być wtedy niemożliwe do uprawiania. Na szczęście, wobec schorzeń spowodowanych zaburzeniami hormonalnymi nie jesteśmy bezradni – większość z nich bowiem daje objawy już w pierwszych stadiach rozwoju.

Objawy choroby

Jeśli więc zauważymy u siebie któreś z tych objawów, koniecznie powinniśmy odpowiednio szybko zgłosić się do endokrynologa. W dzisiejszych czasach schorzenia tarczycy, jajników, przysadki mózgowej czy innych organów odpowiedzialnych za produkcję hormonów da się łatwo wykryć i, jeśli leczenie będzie podjęte wystarczająco wcześnie – zaleczyć bądź sprawić, że nie będą one rzutować na jakość naszego życia.

Niestety, osoby, których dotknęły choroby takie jak niedoczynność czy nadczynność tarczycy, muszą przygotować się na długą terapię – warto się jednak na nią zdecydować, ponieważ skutki wszelkich zaniedbań mogą być naprawdę poważne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta u psychologa – czy jest się czego wstydzić?

Ludzie bardzo często nie traktują swoich problemów psychicznych poważnie, lekceważą je lub wstydzą się do nich przyznać.

Zamknij