Porady

Maluch u dentysty

Nawet, jeśli Twoje dziecko ma jeszcze niewiele zębów, zadbaj o regularne wizyty u dentysty. To niezbędne nie tylko dla małych ząbków – im szybciej dziecko oswoi się z fotelem dentystycznym, tym mniej będzie się bało leczenia zębów w przyszłości.

Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się w momencie, gdy dziecku zaczynają wychodzić pierwsze mleczne ząbki. A koniecznie, gdy zaczynają wypadać i pojawiają się pierwsze zęby stałe. Trzeba bowiem wiedzieć, że próchnica, która atakuje mleczaki, nie zniknie razem z utraconymi mleczakami. Równie silnie może zaatakować żeby stałe. Dobry dentysta zadba o zdrowie ząbków maluszka, doradzi rodzicom, jak je właściwie pielęgnować, by jak najdłużej były białe, zdrowe i mocne.

Dentysta dla maluszków

Niektórzy rodzice wychodzą czasem z założenia, że o mleczaki nie trzeba dbać, bo przecież i tak wypadną. Tymczasem to błąd – wiele chorób zębów powstaje już w wielu dziecięcym, dlatego trzeba je diagnozować jak najwcześniej. Jeśli chcesz, by maluch bezstresowo przychodził na wizyty u dentysty, znajdźmy lekarza, który ma podejście do najmłodszych pacjentów. Maluch powinien oswoić się z fotelem stomatologicznym, całym gabinetem i lekarzem w białym fartuchu. Nawet, jeśli jakiś ząbek wymaga leczenia, lepiej za nie zabrać się dopiero na drugiej wizycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak usunąć cellulit?

Cellulit jest wielką zmorą kobiet w każdym wieku. Wbrew powszechnym opiniom, nie dotyczy on tylko pań z nadmiarem kilogramów. Może...

Zamknij