Choroby

Łysienie

Włosy są dzisiaj już tylko i wyłącznie ozdobą. Dawno straciły jakąkolwiek funkcję praktyczną, ponieważ odkąd człowiek ma czapki włosy nie muszą już chronić głowy przed utratą ciepła.

Właśnie dlatego choroby skóry głowy, jak na przykład łysienie są dla ludzi tak dotkliwe. Najczęściej choroby, jak łysienie, dotykają mężczyzn. Tak zwane łysienie androgenowe jest najbardziej popularne i wynika z dużej ilości testosteronu w organizmie. Oczywiście hormon ten występuje również u kobiet, dlatego jeśli kobieta ma go zbyt wiele, to choroby, jak łysienie dotykają również ją.

Co można zrobić, kiedy zauważy się u siebie przerzedzanie się włosów?

Przede wszystkim natychmiast należy udać się do dermatologa w celu zdiagnozowania problemu. Zakola i tonsura u mężczyzn to typowe objawy łysienia androgenowego, natomiast w przypadku kobiet poszerza się przedziałek. Jeśli zobaczy się ten proces na własnej głowie nie należy próbować ratować się polecanymi kosmetykami, ponieważ w tym przypadku nie są one w stanie w żaden sposób pomóc.

Dermatolodzy najczęściej zalecają blokery testosteronu lub wcieranie w skórę głowy specjalnego preparatu, jakim jest Loxon. Najczęściej można oczekiwać poprawy.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Operacje laparoskopowe

Dzisiejsze czasy to przede wszystkim bardzo zaawansowana technologia, zarówno pod względem sprzętów domowego użytku, sprzętów optycznych, jak również sprzętów do...

Zamknij