Choroby

Krosty na całym ciele i choroby

Ciało powinno być gładkie. Gdy pojawiają się na nim krosty oznacza to, że organizm cierpi na jakiś problem i usiłuje się z nim zmierzyć. Krosty mogą oznaczać trądzik młodzieńczy, ale wówczas częściej pojawiają się na twarzy i szyi, rzadziej na całym ciele. Krosty na całym ciele mogą oznaczać ospę wietrzną, czyli chorobę wieku dziecięcego, którą leczy się przez trzy tygodnie. Swędzące krosty na całym ciele mogą oznaczać świerzb, chorobę zaraźliwą i męczącą. Swędzenie jest tak dokuczliwe, że nie można spać w nocy. Lekarz przepisze na to schorzenie preparat do smarowania i po dwóch tygodniach objawy powinny minąć.

 

Pokrzywka i jej objawy

 

Swędzące krostki na ciele to może być pokrzywka wywołana przez pewne alergeny, na przykład leki lub pokarmy. Mogą to być drobne krostki, zaczerwienienie lub swędzące bąble na skórze. Małe krostki na plecach to mogą być potówki, które pojawiają się na przegrzanym organizmie. Potówki wymagają przemywania skóry oraz kąpieli z rumiankiem lub sodą oczyszczoną. Można stosować także zasypki z mentolu lub kwasu bornego.

 

Krostkami na ciele objawiają się takie choroby, jak różyczka, odra, półpasiec (na jednej części tułowia), choroby weneryczne, opryszczka pojawiająca się w związku z przeziębieniem na ustach, mononukleoza, szkarlatyna. Borelioza także może objawiać się krostkami na całym ciele, ale to tylko jeden z objawów. Warto zatem z każdą wysypką pójść do lekarza, bo może to być całkiem poważna choroba. Warto zatem dbać o organizm i nie pozwalać sobie na zaniedbania. Choroby zakaźne nie leczą się same, choroby weneryczne także wymagają leczenia. Krostki na ciele mogą być objawem błahych problemów lub bardzo poważnym problemem. Warto o tym pamiętać i nie lekceważyć takich objawów. Niektóre rodzaje wysypki można leczyć kąpielami i maściami, inne wymagają stosowania sterydów lub antybiotyków. Każdy sposób jest dobry, aby pozbyć się problemu zdrowotnego. Nie wolno leczyć się samodzielnie, na własną rękę, diagnoza lekarska to na pewno podstawa i na niej należy bazować. Lekarz przepisuje leki, a pacjent musi spokojnie leczyć się, czasami leczenie trwa nawet kilka tygodni, ale warto je podjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak usunąć blizny po ospie?

Zapobieganie Teoretycznie każdy wie, że w czasie ospy nie powinno się drapać skóry, w praktyce jednak bardzo często trudno jest...

Zamknij