Choroby

Konieczność okresowych badań

Współczesna medycyna bardzo dynamicznie się rozwija, ale koniecznie musimy pamiętać o tym, że o własne zdrowie powinniśmy się troszczyć sami. Nawet najbardziej zaawansowane zabiegi nie zawsze pomogą nam wyleczyć nasz problem, jeśli zostanie on zdiagnozowany zbyt późno.

Warto więc pilnować okresowych badań – kardiolog, ginekolog, okulista i laryngolog to lekarze, których powinniśmy odwiedzać bardzo regularnie. Podobnie jeśli poczujemy się nieco gorzej – oczywiście nie trzeba od razu zamawiać wizyty lekarskiej, ale jeśli nasz zły stan nie poprawia się, koniecznie skontaktujmy się z lekarzem.

Wizyta lekarska – konieczność czy profilaktyka?

Niechęć przed wizytą lekarską racjonalizowana brakiem jej konieczności, może doprowadzić do tego, że przez strach przegapimy swoją szansę na pełne i dość szybkie wyleczenie. Pomyślmy o tym także z perspektywy naszych bliskich.

W przypadku złego samopoczucie małżonka i dzieci z pewnością naciskalibyśmy na ich wizytę u lekarza – nasza wizyta w ośrodku zdrowia może więc stanowić przykład godny naśladowania.

Więcej o profilaktyce zdrowotnej opowie nam Janusz Meder

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczepionka przeciwko wirusowi ospy

Jedną z najczęstszych chorób zakaźnych wieku dziecięcego jest ospa wietrzna. Aby uniknąć ewentualnych powikłań związanych z tym wirusem, lekarze zalecają...

Zamknij