Choroby

Jakie są strefy erogenne na ciele kobiety?

Skóra każdego człowieka obfituje w miejsca, które wykazują szczególną wrażliwość na dotyk. Strefy erogenne na ciele kobiety są o wiele bardziej rozległe od tych, z którymi mamy do czynienia w przypadku mężczyzn. U kobiet bowiem może dojść do pobudzenia seksualnego nawet przez delikatny masaż uszu, całowanie i delikatne dotykanie szyi, pleców, wewnętrznej strony ud, a nawet podczas wykonywania masażu stóp.

Strefy erogenne to miejsca na ciele człowieka, które charakteryzują się podwyższoną wrażliwością w chwili ich dotykania.

Na przykład, w chwili gry wstępnej to właśnie ich stymulacja wpływa bezpośrednio na pobudzenie seksualne. Oczywiście do najbardziej wrażliwych stref erogennych kobiety należą miejsca, a więc piersi i sutki, okolice sromu, łechtaczka czy też skóra odbytu. To właśnie na tych punktach powinno się skupić największą uwagę podczas pieszczenia.

 

Wrażliwość poszczególnych miejsc na ciele kobiety jest ściśle uzależniona od danej jednostki.

Oznacza to, że nie każda kobieta będzie reagowała tak samo na podrażnianie określonych miejsc. Co więcej, niektóre strefy erogenne mogą u jednych pań powodować wysoki poziom przyjemności, podczas, gdy inne będą skarżyły się z powodu łaskotek. Taka sytuacja ma częste miejsce w przypadku wewnętrznej strony ud.

 

Punkty erogenne na ciele kobiety to: tylna część kolana, pośladki, szyja oraz kark, piersi i sutki, okolice krocza, czyli narządy płciowe zewnętrzne, stopy, uszy, wewnętrzna część ud, ręce, dłonie, a także ramiona i miejsce pod kolanami. Każde z wymienionych punktów na ciele wykazuje wysoki poziom wrażliwości na dotyk. Gładzenie oraz inne formy dotyku tych miejsc powodują wysoki poziom przyjemności u kobiety oraz przekłada się na pobudzenie seksualne.

 

Należy pamiętać, że partnerka powinna być obdarowywana pieszczotami poprzez swojego partnera nie tylko w trakcie gry wstępnej, ale także w chwili pełnego stosunku czy też podczas innych sytuacji. Dbanie o dobre samopoczucie kobiety to również dotykanie jej w trakcie dnia, bez podłoża seksualnego. Nie mniej tego, warto wiedzieć, że znajomość wrażliwych miejsc na ciele swojej kobiety zwiększa atrakcyjność samego seksu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ekstrakcja ósemki – przebieg i zalecenia po zabiegu

Ekstrakcja ósemek, czyli usuwanie trzecich zębów trzonowych należy do najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Pacjent powinien ściśle stosować się do zaleceń...

Zamknij