Choroby

Jakie dolegliwości powinny wskazywać na wizytę u laryngologa?

Laryngologia, to dział medycyny zajmujący się chorobami ucha, nosa, krtani oraz gardła. Bóle i zawroty głowy, krwawienia z nosa, bóle gardła oraz uszu, to przesłanki do wizyty u laryngologa.

Częstym schorzeniem leczonym przez laryngologów jest uciążliwy katar zatok przynosowych.  Są one wysłane błoną śluzową składającą się z nabłonka oddechowego. Niewłaściwy przepływ wydzieliny przez  otwory zatok  może spowodować rozmnażanie się bakterii.

Do wizyty u laryngologa obliguje także krwawienie z nosa, które może być mieć różne przyczyny. Lekarz musi najpierw dojść do wniosku czy krwawienie pochodzi z tylnej czy przedniej części jamy nosowej. Większość przypadków, to krwawienie przednie, które mogą być spowodowane na przykład przez infekcje wirusowe lub  bakteryjne, alergiczny nieżyt nosa czy nadużywanie leków obkurczających.

Laryngolog  najbardziej słynie z leczenia uszu. Ten specjalista pomoże nam w przypadku stanów  zapalnych ucha środkowego lub zewnętrznego. Laryngolog pomoże znaleźć źródło naszego bólu, który może promieniować z innej części ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy boli nas gardło

Gardło jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, dlatego też w przypadku bólu, może być ono bardzo dokuczliwe. Niektóre osoby mają...

Zamknij