Choroby

Jak zrobić paznokcie hybrydowe

Manicure hybrydowy, czyli jedna z metod zdobienia paznokci, zyskał popularność, dzięki temu że jest trwały. Do wykonania takich paznokci potrzeba połączenia lakieru z żelem, który utrzymuje się na płytce i nie odpryskuje z niej od 2 do 3 tygodni. Jest to dobre rozwiązanie, np. na wyjazdy okolicznościowe. Hybrydy można zrobić w salonie kosmetycznym lub w domu. Aby wykonać domowy manicure, potrzeba: pilnika, kostki polerującej, odtłuszczacza do paznokci, cążków i oliwki do zmiękczania skórek, lakieru (bazowego, kolorowego oraz nabłyszczającego), a także specjalnej lampy UV.

Jak nakładać lakier hybrydowy

Przed nałożeniem lakieru hybrydowego należy oczyścić dłonie płynem dezynfekującym oraz opiłować paznokcie zgodnie z preferencjami. Najpopularniejsze kształty paznokci to: migdał, szpic, owal oraz zaokrąglony kwadrat. W usuwaniu nieestetycznych skórek pomocne są cążki oraz olejek zmiękczający. Po wyrównaniu paznokci odtłuszcza się je specjalnym preparatem, a następnie nakłada bazę pod hybrydę, którą utrwala się przez 2 minuty w lampie UV. Malowanie lakierem hybrydowym wykonuje się dwukrotnie, aby kolor był bardziej intensywny. Po utwardzeniu koloru, na paznokcie nakłada się nawierzchniowy lakier żelowy, nazywany topem, który nabłyszcza płytkę i dodatkowo przedłuża trwałość paznokci. Końcowym etapem zabiegu zdobienia jest przetarcie ich ponownie preparatem odtłuszczającym i wtarcie w skórę oliwki odżywczej.

Jak przedłużyć paznokcie hybrydowe

Krótkie paznokcie można wydłużyć za pomocą żelowego lakieru hybrydowego i specjalnego szablonu do przedłużania paznokci. Lakier budujący idealnie nadaje się także do rekonstrukcji uszkodzonej płytki oraz używania jako podkład pod inne kolory. Po przedłużeniu paznokci bazą, utwardza się ją w lampie UV. .

Jak zmyć hybrydy

Hybrydy można usunąć na 2 sposoby. Pierwszym z nich jest zanurzenie paznokci w naczyniu z czystym acetonem i pozostawienie ich na około 5 minut w roztworze. Drugim sposobem zmywania lakieru hybrydowego to nasączenie wacików kosmetycznych w zmywaczu do paznokci, który zawiera aceton i przyłożenie ich do płytki. Nasączone waciki owija się folią aluminiową i pozostawia na paznokciach przez 10-15 minut. Lakier wystarczy podważyć radełkiem, czyli patyczkiem do usuwania lakieru hybrydowego. Jeżeli hybryda nie zeszła całkowicie, namaczanie w acetonie należy powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to jest cholesterol?

Cholesterol jest substancją tłuszczową, która pełni w organizmie wiele ważnych funkcji. Odpowiada za syntezę kwasów żółciowych potrzebnych w trawieniu tłuszczy,...

Zamknij