Porady

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Codziennie rano tracisz kilka włosów? Stan ten zaczyna Cię niepokoić, ponieważ nie chcesz wyłysieć? Spokojnie, utrata niewielkiej ilości włosów to proces naturalny. Jednak, jeśli nie będziesz postępować z czupryną prawidłowo, faktycznie możesz doprowadzić do łysienia. Poznaj sposoby, dzięki którym uchronisz się przed wzmożoną utratą włosów.

Zadbaj o dietę

Pamiętaj, że Twoje włosy potrzebują odżywienia. Jeśli nie dostarczasz im odpowiednich ilości składników odżywczych, skutkuje to wzmożonym wypadaniem włosów. Dotyczy to przede wszystkim osób, stosujących drastyczne kuracje odchudzające, aczkolwiek może przydarzyć się każdemu, kto dopuszcza się niedoborów witaminowych.

Jeśli chcesz więc zapobiec wypadaniu włosów, musisz uważać na to, co jesz.

W Twoim codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć siarki. Jest to pierwiastek, który ściśle wiąże się z produkcją keratyny – białka budującego włos. Dlatego musisz spożywać brukselkę, chrzan, rzeżuchę, chude mięso.

Codzienne menu powinno obfitować również w cynk (uważaj jednak, ponieważ nadmiar pierwiastka może powodować wypadanie włosów), miedź, żelazo. Są to minerały, które odpowiadają za stymulowanie wzrostu włosów.

Należy dostarczać spore ilości witamin z grupy B, biotynę. Niezwykle ważna jest również obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych (znajdziesz je w rybach).

Prawidłowo pielęgnuj czuprynę

Jeśli chcesz zapobiec wypadaniu włosów, musisz postawić na odpowiednią ich pielęgnację. Przyczyną przerzedzania się czupryny jest najczęściej nadużywanie środków do stylizacji. Lakiery, pianki, gumy – to preparaty, które zawierają wiele substancji chemicznych obciążających i osłabiających włosy.

Jeśli nie chcesz dopuścić do wypadania włosów, zrezygnuj z lokówki i prostownicy. Wysoka temperatura niszczy kosmyki, prowadząc do ich osłabienia. Jeśli natomiast suszysz czuprynę, rób to jedynie zimnym nawiewem. Co prawda proces suszenia będzie dłuższy, ale na pewno korzystniejszy dla włosów.

A jeśli zauważysz, że Twoja czupryna stopniowo się przerzedza, sięgnij po odpowiednie preparaty (szampony, żele, kapsułki), przeciwdziałające wzmożonemu wypadaniu włosów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne stanowią popularne i skuteczne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Przyjmowanie środków hormonalnych w formie kapsułki jest dobrym rozwiązaniem dla...

Zamknij