Specjalizacje lekarskie

Jak zapisać się na wizytę do urologa?

Lekarzy, którzy specjalizują się w określonej dziedzinie jest dzisiaj wielu, jednak mimo wszystko zaspokojenie potrzeb pacjentów pod tym względem nie jest łatwe.

Wiele mówi się więc o tym, jak ciężko jest dostać się do specjalisty. Jednym z nich jest urolog w Poznaniu. Trzeba mieć przede wszystkim świadomość, że potrzebne w tym celu jest skierowanie, jeśli chce się leczyć na kasę chorych.

Urolog w Poznaniu

Każdy urolog, jaki jest zatrudniony w państwowej służbie zdrowia Wielkopolsce, takiego skierowania będzie wymagał, dlatego jeśli ma się kłopoty z układem moczowym czy nerkami, pierwszym krokiem, jaki powinno się podjąć jest pójście do lekarza pierwszego kontaktu. To on oceni, czy wizyta u urologa jest konieczna i czy rzeczywiście jest się czym niepokoić. Jeśli diagnostyka będzie wykraczała poza obszar jego kompetencji, skierowanie zostanie pacjentowi wypisane.

Jeśli jednak pacjent koniecznie chce udać się do specjalisty, a nie chce czekać w kolejce lub nie ma skierowania, wówczas jedynym rozwiązaniem jest wizyta prywatna. W tym przypadku trzeba się jednak koniecznie liczyć z kosztami, a na nie nie każda osoba jest przygotowana. Takie wizyty bowiem z reguły są dość drogie, ale za to natychmiastowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Znieczulenie u stomatologa

Konieczność wyleczenia czy wyrwania zęba najczęściej wywołuje w człowieku wielką panikę. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ból. Najczęściej taki...

Zamknij