Choroby

Jak wygląda leczenie kanałowe w Warszawie, a jak w innych miastach?

Leczenie kanałowe w Warszawie

Leczenie kanałowe jest metodą stosowaną w przypadku nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, czyli bogato unerwionej i unaczynionej tkanki wypełniającej jamę zęba. Jest to jedyny ratunek przed usunięciem zęba. Rokowania po jego zastosowaniu są bardzo dobre. Wyleczony ząb nie daje żadnych objawów niepożądanych.

 

Leczenie kanałowe w Warszawie można przeprowadzić w dobrej klinice stomatologicznej, w której zatrudniony jest endodonta – stomatolog specjalizujący się w chorobach miazgi zęba (endodoncja). Odbywa się ono zawsze w znieczuleniu miejscowym i pod kontrolą radiologiczną. Cena leczenia kanałowego w Warszawie to 600–1400 zł.

 

Zabieg zwykle przeprowadzany jest podczas jednej wizyty. Etapy leczenia kanałowego to:

 • otwarcie komory zęba i usunięcie miazgi,
 • płukanie kanału z resztek miazgi i drobnoustrojów,
 • suszenie kanału,
 • wypełnienie kanału gutaperką,
 • wypełnienie zęba materiałem kosmetycznym.

 

Przed wypełnieniem zęba materiałem kosmetycznym zawsze wykonuje się kontrolne zdjęcie radiologiczne.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Coraz częściej w dobrych klinikach stomatologicznych leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem. Sprzęt ten pozwala znacznie zwiększyć pole widzenia zęba (nawet 20-krotnie). Dzięki temu zapewnia większą precyzję i dokładność oraz zmniejsza ryzyko powikłań.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala uratować zęba nawet w ciężkich przypadkach. Bardzo często umożliwia leczenie u osób, u których nie udało się przeprowadzić go przy pomocy tradycyjnych metod. Mikroskop stomatologiczny to najnowocześniejszy sprzęt, zapewniający najwyższą możliwą jakość leczenia kanałowego.

Powikłania po leczeniu kanałowym

Po leczeniu kanałowym mogą wystąpić powikłania. Zdarza się to głównie wtedy, gdy zabieg był przeprowadzony bez pomocy mikroskopu. Najczęściej odnotowuje się:

 • przedłużający się ból,
 • problemy z gojeniem się rany,
 • ukruszenie korony zęba,
 • ropień,
 • przedostanie się płynu do płukania poza wierzchołek zęba,
 • infekcja okolicznych tkanek,
 • złamanie narzędzia stomatologicznego.

 

Jeżeli zabieg jest przeprowadzany przez specjalistę, w klinice stomatologicznej, która jest zaopatrzona w sprzęt najwyższej jakości, ryzyko powikłań jest minimalne.

Leczenie kanałowe w Warszawie i w innych miastach

Leczenie kanałowe w Warszawie zasadniczo nie różni się od tego, które jest przeprowadzane w innych miastach. Na pewno w stolicy znaleźć można więcej nowoczesnych klinik, w których specjaliści pracują na najlepszym możliwym sprzęcie. Niestety, w Warszawie czas oczekiwania na wizytę może być nieco dłuższy, niż w innych miastach. Należy liczyć się także z tym, że wzrosną też koszty leczenia. Są one jednak proporcjonalne do jakości usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ortotropia – zalety metody

Ortotropia jest jednym z elementów leczenia ortodontycznego. To nowoczesna metoda, która ma wiele zalet.   Czym jest ortotropia?   Ortotropia...

Zamknij