Choroby

Jak wesprzeć chorujące dziecko?

Zdrowie dzieci jest dla każdego rodzica jednym z najważniejszych aspektów wychowania. Każdy najdelikatniejszy katarek, drobny kaszelek czy minimalnie podniesiona temperatura ciała może spowodować, że niejedna matka zaczyna panikować.

A nie zawsze jest to powód do zmartwień. Przede wszystkim, zdrowie dziecka jest czasem mniej narażone na infekcje niż dorosłego, nieraz dziecko opiera się chorobom, podczas gdy wszyscy wokół chodzą przeziębieni.

Sposób leczenia

Odporność malucha bywa jednak kapryśna i czasem zdarza się jakaś choroba. Najważniejsze, aby w takiej sytuacji upewnić dziecko, że wszystko jest w porządku, aby się nie bało tego, że się źle czuje. Gorączki nie należy zbijać, jeżeli nie przekracza 38 stopni C., ponieważ to oznacza, iż mały organizm walczy z infekcją. Nie trzeba zmuszać dziecka do jedzenia, jeżeli męczy je choroba, ale trzeba pamiętać, żeby jak najwięcej piło.

Wizyta u lekarza

Lekarz powinien doradzić, jak postępować z maluchem, jednak lepiej nie spodziewać się, że dziecko dostanie nie wiadomo jakie lekarstwa. Czasem lepiej przeczekać i wspierać leczenie za pomocą metod naturalnych. Lekarz zresztą nie może przepisać nic na przeziębienie, ponieważ ta choroba tak naprawdę musi po prostu przeminąć, a niwelować można jedynie objawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Psycholog – kiedy jest konieczny?

Ludzie są bardzo różni. Nawet bliźniaki jednojajowe, wydawałoby się identyczne kopie, znacząco się pomiędzy sobą różnią. Już od starożytności ludzie...

Zamknij