Porady

Jak usunąć cellulit?

Cellulit jest wielką zmorą kobiet w każdym wieku. Wbrew powszechnym opiniom, nie dotyczy on tylko pań z nadmiarem kilogramów. Może pojawić się nawet u młodej dziewczyny. Co zrobić, jeśli domowe sposoby walki z nim nie działają? Warto skorzystać z dobrodziejstwa nowoczesnej medycyny estetycznej.

Cellulit jest wynikiem nadmiaru wody, która gromadzi się w tkankach skóry i utrudnia przepływ krwi i limfy. Tworzą się wtedy nieładne bruzdy, które przypominają na pierwszy rzut oka pomarańczową skórkę. Z cellulitem można walczyć na wiele sposobów. Pierwszy to zmiana diety na zdrową, lekkostrawną i opartą na świeżych, mało przetworzonych produktach. Drugi to aktywność fizyczna – codzienna dawka ruchu dotlenia organizm, usprawnia metabolizm oraz przepływ krwi między tkankami. Bardzo pomocne są też masaże, szczególnie za pomocą drewnianych lub plastikowych masażerów. Takie masaże najlepiej wykonywać od razu po kąpieli czy prysznicu – skóra jest wtedy lepiej ukrwiona i podatna na zewnętrzne działania. Z pomocą w walce z cellulitem przychodzą też specjalne kosmetyki, które, regularnie używane, znacząco zmniejszają pomarańczową skórkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak skutecznie zgubić kilogramy?

Nadwaga i otyłość są prawdziwą plagą naszych czasów. Niestety, jest to jedynie problem wizualny. Nadmiar kilogramów wiąże się ze sporymi...

Zamknij