Choroby

Jak usunąć blizny po ospie?

Zapobieganie

Teoretycznie każdy wie, że w czasie ospy nie powinno się drapać skóry, w praktyce jednak bardzo często trudno jest upilnować dzieci, by tego nie robiły. W rezultacie po zakończonej chorobie niejednokrotnie skóra dziecka pokryta jest nieestetycznymi bliznami, które mogą być szczególnie głębokie wtedy, gdy występują na twarzy. Jak poradzić sobie ze śladami po chorobie? Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na ich usunięcie.

Leczenie

Kiedy można rozpocząć proces leczenia blizn? Najlepiej od razu po tym, gdy od skóry odpadną wszystkie strupy. Następuje to zazwyczaj w terminie około dwóch tygodni po pojawieniu się pierwszych objawów choroby. Gdy strupki już znikną, można od razu udać się do apteki i zacząć smarować skórę na przykład oliwką wzbogaconą w witaminę E. Preparaty tego typu okazują się niezwykle skuteczne, ponieważ pomagają zregenerować i odżywić uszkodzony naskórek. Na rynku można kupić także wiele specjalistycznych preparatów opracowanych przez farmaceutów specjalnie z myślą o leczenie blizn po ospie.Jeśli jednak preferuje się domowe sposoby leczenia, wystarczy wybrać się do najbliższego supermarketu, by zakupić masło kakaowe. Wiele osób uważa, że działa ono lepiej niż dziesiątki maści dostępnych w aptekach.

Warto jednak pamiętać o tym, że na wygląd skóry mają wpływ nie tylko preparaty do stosowania zewnętrznego, ale również procesy zachodzące wewnątrz ludzkiego organizmu. Aby przyspieszyć proces gojenia się ran, warto wzbogacić dietę o produkty zawierające duże ilości witaminy C oraz kolagenu. W czasie kuracji zaleca się spożywanie galaretek i zup przygotowanych na bazie kurzych łapek, jedzenie golonki, nóżek czy ryb w galarecie. Oczywiście, można także skorzystać z suplementacji w tabletkach, która jeszcze bardziej przyspieszy proces gojenia się ran.

Podane powyżej sposoby najlepiej sprawdzają się w okresie następującym bezpośrednio po zakończeniu choroby. Osoby, które mają blizny już od wielu lat,nie powinny jednak rozpaczać. Ślady po ospie da się usunąć także z pomocą chirurga plastycznego, który może w sposób mechaniczny wprowadzić w dziury wypełniacze kolagenowe. Do mniej inwazyjnych metod usuwania blizn należy także zabieg laserowy.

https://zdrowie.tvn.pl/a/blizny-po-ospie-najlepsza-masc-i-skuteczne-domowe-sposoby

https://www.sosrodzice.pl/blizny-ospie-je-zmniejszyc/

http://www.plytal.com/jak-usunac-blizny-po-ospie-pozbyc-sie-sladw-chorb.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Darmowe soczewki – dobry sposób na przetestowanie rozwiązania

Darmowe soczewki są idealną okazją, aby sprawdzić, czy tego typu korekcja optyczna spełnia nasze oczekiwania. Zakładane bezpośrednio na rogówkę dają...

Zamknij