Choroby

Jak skutecznie leczyć uszkodzenie skóry przez mocz?

Problem nietrzymania moczu ma nie tylko charakter społeczny. Nie tylko przyczynia się do izolowania się chorych od otoczenia. Ma również aspekt czysto medyczny. Długotrwały i systematyczny kontakt uryny ze skórą, może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Nie tylko chroni, ale też pielęgnuje i nawilża

 

Zasadowy odczyn moczu niszczy naturalne bariery ochronne skóry. Może się to objawiać maceracjami – takimi samymi jak po długiej kąpieli czy myciu naczyń.

Jeśli w porę nie podejmiemy stosownych kroków, problem będzie się pogłębiać. Pojawią się zaczerwienienia, rumień, pęcherze, grudki. Ich pęknięcie grozi zakażeniem. Przez cały czas uszkodzeniu będą ulegać kolejne warstwy naskórka.

Co zrobić, gdy już dojdzie do zapalenia? W jaki sposób leczyć uszkodzenie skóry przez mocz? Można zgłosić się do urologa lub dermatologa. Zapewne polecą oni wyprodukowany na bazie dwu- i trójpolimerów krem ochronny.

To bardzo skuteczny preparat. Można go stosować zarówno do leczenia patologicznych zmian, jak i prewencji uszkodzeń naskórka. Środek zabezpiecza skórę poddaną oddziaływaniu płynów fizjologicznych przed podrażnieniami. Tworzy niewidzialną warstwę ochronną, która długo utrzymuje się na skórze. Wystarczy posmarować newralgiczne miejsca raz, dwa razy na dobę. Ochrona utrzyma się nawet przez cztery epizody nietrzymania moczu.

Krem zawiera sylikon. Sprawia to, że oprócz właściwości osłonowych wykazuje także działanie nawilżające i pielęgnujące. Może być stosowany pod każdy opatrunek. Preparat nie pogarsza bowiem siły kleju umieszczonego na plastrach.

Jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytanie, jak leczyć uszkodzenie skóry przez mocz, wypróbuj nowoczesny produkt amerykańskiego przemysłu farmaceutycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowoczesne materiały opatrunkowe skóry

Jak głosi pewne przysłowie, wypadki chodzą po ludziach. Powstałe szkody mogą dotyczyć np. naszego stanu zdrowia. Wskutek urazu musimy zastosować...

Zamknij