Choroby

Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami

Rozjaśnianie włosów chemicznymi środkami może je wysuszać i niszczyć. Znacznie łagodniejsze w działaniu są naturalne rozjaśniacze, takie jak: cytryna, woda utleniona oraz rumianek. Płukanki do włosów najlepiej działają na pasemkach blond oraz włosach w odcieniach jasnego brązu. Aby dodatkowo nawilżyć włosy, do rozjaśniacza można wlać odrobinę odżywki, oleju rycynowego lub miodu.

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną

Włosy można rozjaśnić wodą utlenioną. Nadtlenek wodoru miesza się z przegotowaną wodą, roztwór rozpyla na całej długości włosów i pozostawia na około 20 minut. Zabieg należy wykonywać co 3-4 dni, aż do uzyskania pożądanego odcienia. Woda utleniona delikatnie rozjaśni pasma włosów, należy jednak pamiętać, że może także osłabić ich kondycję. Po zabiegu włosy mogą być przesuszone, matowe oraz kruche.

Rozjaśnianie włosów cytryną

Naturalnym rozjaśniaczem jest cytryna. Płukankę do włosów przygotowuje się z soku cytrusowego wymieszanego z przegotowaną i letnią wodą. Roztwór najlepiej przelać do butelki ze spryskiwaczem. Do płukanki można dodać miód, który dodatkowo nawilży i wzmocni włosy. Cytryna o przywraca naturalne pH włosów, dzięki czemu są wygładzone i lśniące. Cytrynowy roztwór wciera się na całej ich długości i pozostawia na około 30 minut. Aby wzmocnić efekt rozjaśniania, wystarczy wyjść na słońce. Włosy będą jaśniejsze po kilku dniach codziennego stosowania płukanki.

Jak rozjaśnić włosy rumiankiem

Rumianek, oprócz właściwości rozjaśniających, zapobiega przetłuszczaniu się włosów, dodaje objętości oraz delikatnie stymuluje ich wzrost. Płukankę przygotowuje się z zaparzonego naparu z suszonych kwiatów rumianku lub gotowej herbaty rumiankowej w torebce. Ziołowym roztworem polewa się pasma, a następnie zawija się je w ręcznik i czeka około 20 minut. Rumianek może wysuszać włosy, dlatego po zastosowaniu płukanki najlepiej nałożyć odżywkę lub maskę nawilżającą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dieta a mocne kości po menopauzie

Kobiecy układ kostny chronią żeńskie hormony płciowe. Do 30 roku życia kości wydłużają się, nasączają wapniem, grubieją. A później już...

Zamknij