Porady

Jak przeciwdziałać depresji?

Czy wizyta u psychologa może być powodem do wstydu? O tym, że takie założenie jest błędne przekonuje się nas już od przynajmniej kilkudziesięciu lat, ciągle jednak większości z nas wydaje się, że nie ma takiego problemu, z którym nie poradzilibyśmy sobie nawet bez wsparcia ze strony specjalisty.

Nie inaczej jest i wówczas, gdy w grę wchodzi depresja, a więc jedna z najpoważniejszych chorób dwudziestego pierwszego wieku. Choroba ta charakteryzuje się na ogół dwoma rodzajami objawów.

Chory odczuwa niezadowolenie z siebie i innych, wykazuje skłonność do apatii i szybko popada w zniechęcenie. Gnębi go jednak nie tylko kiepskie samopoczucie, wśród problemów, z jakimi się zmaga wymienia bowiem również problemy ze snem, kołatanie serca oraz bóle głowy.

Ważna jest psychika

Zdecydowana większość chorych zdaje sobie sprawy z tego, że szwankuje przede wszystkim ich psychika, pacjenci podejrzewają przy tym również, że zmagają się z depresją. Mają jednak nadzieję, że problem ustąpi sam, tak, jak sam się pojawił.

Niestety, takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, gdy więc w grę wchodzi psychologia porady specjalisty z tego zakresu wydają się szczególnie cenne. Im szybciej z nich skorzystamy, tym szybciej uporamy się również z samym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *