Choroby

Jak odpowiednio nawilżyć swoją skórę?

Skóra sucha, zmęczona i z wyraźnymi zmarszczkami – nie zawsze jest to oznaka wieku, lecz brak odpowiedniej ilości wody w organizmie. Odpowiednia kuracja może przynieść ulgę i znaczną poprawę wyglądu. Warto jednak dowiedzieć się, jakie substancje i działania najkorzystniej wpłyną na skórę odwodnioną.

Podstawa to humektanty

Za odpowiedni poziom nawilżenia skóry odpowiadają humektanty, czyli substancje których zadaniem jest wiązanie wody w naskórku. Do najbardziej znanych nawilżaczy należą takie substancje, jak: aloes, miód, kwas hialuronowy, panthenol czy gliceryna. Dobrze jest więc, aby preparaty do skóry suchej zawierały te substancje. Można skorzystać również z półproduktów, czyli skoncentrowanych substancji. Jednak stosowanie wyłącznie humektantów może przynieść odwrotny efekt, woda z bardzo suchego naskórka zostanie po prostu wyciągnięta. Stąd może pojawić się uczucie jeszcze większej suchości i ściągnięcia skóry. Dlatego potrzebne jest odpowiednie towarzystwo dla nawilżaczy, aby efekty były zadowalające.

Emolienty a nawilżenie

Emolienty to substancje natłuszczające, okluzyjne i tworzące warstwę ochronną na skórze. Do najpowszechniejszych produktów tego typu należą rozmaite oleje. Choć same w sobie nie nawilżają skóry, tak w towarzystwie nawilżaczy odpowiednio zabezpieczają skórę, aby woda ze skóry zbyt szybko nie odparowała. Dlatego też warto włączyć do pielęgnacji kosmetyki, które bogate są właśnie w emolienty lub też nie zapominać o stosowaniu ulubionego olejku do twarzy czy ciała.

Nawodnienie od wewnątrz

Czasami powodu suchej skóry można doszukiwać się we własnej diecie. Szczególnie jest tak w przypadku, gdy ktoś nie przyjmuje odpowiedniej ilości płynów. Zaleca się, aby dorosła osoba spożywała dziennie około 2 litrów płynów. Nie wlicza się w to oczywiście kawę czy ciemną herbatę, gdyż te tylko sprzyjają odwodnieniu. Regularne picie wody może przynieść bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o stan skóry. Staje się ona jędrna, sprężysta i dobrze nawilżona. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją można raz na zawsze pożegnać się z suchą i odwodnioną skórą twarzy czy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Krosty na całym ciele i choroby

Ciało powinno być gładkie. Gdy pojawiają się na nim krosty oznacza to, że organizm cierpi na jakiś problem i usiłuje...

Zamknij