Choroby

Jak malować paznokcie?

Zadbane dłonie z pomalowanymi paznokciami o ładnym kształcie, np. migdałków, są atrybutem wielu kobiet. Przed malowaniem paznokci należy starannie oczyścić płytkę, aby była gładka i pozbawiona wszelkich śladów po wcześniej stosowanych lakierach. Trwalszy efekt uzyska się, jeśli przed pomalowaniem paznokci, na płytkę nałoży się odpowiednią bazę, którą może być specjalna odżywka dodatkowo wzmacniająca paznokieć.

Jak zrobić paznokcie migdałki?

Znaczną popularność wśród kobiet w każdym wieku zyskały paznokcie o kształcie migdałków. Migdałowate paznokcie powodują optyczne wysmuklenie dłoni oraz wydłużenie palców. Kształt nadaje się poprzez wykorzystanie pilnika – najlepszym rodzajem pilników są diamentowe lub szklane, ponieważ nie uszkadzają i nie rozdwajają płytki paznokciowej. Podstawą uzyskania paznokci o kształcie migdałków jest odpowiednie spiłowanie boków paznokcia. Zaleca się zacząć od wewnętrznego boku. Najlepszy efekt uzyska się, jeśli pilnik ułoży się pod kątem 45 stopni. Należy go prowadzić w jednym kierunku, wykonując długie i stosunkowo szybkie pociągnięcia. Po nadaniu paznokciom pożądanego kształtu, na powierzchnię nakłada się bazę: bezbarwny lakier lub odżywkę. Zaletą stosowania odżywki pod lakier jest wzmocnienie paznokci oraz zapobieganie przedwczesnemu odpryskiwaniu lakieru i utwardzanie. Następnie paznokcie maluje się wybranym kolorem. Paznokcie migdałki doskonale prezentują się we francuskim manicure. Do jednych z najtrwalszych lakierów zalicza się lakiery żelowe (trwałość nawet do 8 tygodni).

Jak zrobić paznokcie ombre?

Paznokcie ombre są jedną z najefektowniejszych metod stylizacji paznokci, która daje efekt cieniowania, czyli stopniowego mieszania się kolorów. Najlepszy rezultat uzyskuje się używając koloru jasnego i ciemnego bądź różnych odcieni jednego koloru. Do wykonania ombre potrzebne są: baza pod lakier, przynajmniej dwa kolory lakierów, mała gąbeczka (kuchenna lub przeznaczona specjalnie do ombre, dostępna w drogeriach) oraz utwardzacz. Pierwszym krokiem jest etap przygotowawczy, czyli opiłowanie paznokci, usunięcie skórek i nałożenie na płytkę paznokciową bazy, która utwardza paznokieć i chroni m.in. przed przebarwieniem płytki. Następnie paznokieć maluje się (najlepiej dwukrotnie) najjaśniejszym kolorem lakieru. Na gąbkę nakłada się wybrane lakiery, malując dwa lub trzy (w zależności od liczby stosowanych lakierów) pasma. Kolory powinny na siebie nachodzić. Ważna jest kolejność: kolor najciemniejszy powinien znajdować się u nasady paznokcia, a najjaśniejszy na jego końcach. Pomalowaną gąbeczkę przykłada się kolejno do każdego paznokcia. Czynność malowania gąbeczki i przykładania do płytki ponawia się, najczęściej 3-4 razy. Po uzyskaniu efektu ombre, na paznokcie można zaaplikować utwardzacz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak leczyć nerwicę?

Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, na które choruje coraz więcej osób (20% ludzi) między 25. a 45. rokiem życia. Istnieją różne...

Zamknij