Choroby

Ginekolog w Warszawie – obawy przed wizytą

Wizyta u ginekologa powinna odbywać się przynajmniej raz do roku. Lekarze zalecają wykonywanie cytologii raz w ciągu trzech lat. Nie trzeba tego powtarzać żadnej kobiecie, której zależy na zdrowiu, macierzyństwie i udanym życiu seksualnym.

Niestety, wiele pań posiada obawy związane z wizytą u ginekologa. Pierwszą grupę stanowią osoby młode, które jeszcze nigdy nie były  u takiego specjalisty. Wizja krępującego badania skłania je do przekładania tego obowiązku. Obawy związane z wizytą u ginekologa dotyczą również wywiadu, który oznacza konieczność zwierzenia się lekarzowi z intymnych dolegliwości i problemów życia seksualnego.

Dobry ginekolog w Warszawie z pewnością jest w stanie wykonać badanie bezboleśnie. Aby pozbyć się obaw, warto zasięgnąć rady przyjaciółek. Bliskie osoby pomogą wybrać nam lekarza, który będzie delikatny i wyrozumiały. Należy pamiętać, że ginekolog jest związany poprzez tajemnicę lekarską i taka wizyta jest pozbawiona podtekstów seksualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy boli nas gardło

Gardło jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, dlatego też w przypadku bólu, może być ono bardzo dokuczliwe. Niektóre osoby mają...

Zamknij